czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3583

Pszczyna z najgorszym powietrzem w Polsce. Jak wypada nasza gmina?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

W najnowszym rankingu Polskiego Alarmu Smogowego Pszczyna znalazła się na szczycie zestawienia miast z największą liczbą dni smogowych w roku. Co ciekawe, na liście nie ma Czechowic-Dziedzic. Dlaczego? Wyjaśnia to czechowicki Alarm Smogowy.

Smog, Czechowice-Dziedzice
Smog nad Czechowicami-Dziedzicami · fot. nadesłane przez czytelnika


Pszczyna i Nowy Targ znalazły się na szczycie rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast za 2019 rok. W Pszczynie przez niemal 1/3 roku powietrze przekracza dobowe normy dla pyłu zawieszonego PM10. Przez 1/3 roku mieszkańcy tego miasta powinni ograniczać przebywanie na zewnątrz. Jednak w zestawieniu próżno szukać Czechowic-Dziedzic czy Goczałkowic Zdroju. Dlaczego?

- Ranking najbardziej zanieczyszczonych miast opiera się o oficjalne stacje WIOŚ, ta w Goczałkowicach-Zdroju funkcjonuje od połowy 2019 roku - tylko dlatego w rankingu (jeszcze) nie ma Uzdrowiska. Będzie za rok i z naszych analiz wynika, że będzie bardzo ale to bardzo wysoko - zwraca uwagę Alarm Smogowy Czechowice-Dziedzice.

- Czechowic-Dziedzic w zestawieniu nie ma i nie będzie, ponieważ nie mamy oficjalnej stacji. Ta ustawiona na chwilę, na początku 2018 roku, wskazała, że mamy najgorsze powietrze w Polsce (spośród wszystkich stacji WIOŚ w momencie prowadzenia badań) - informują ekodziałacze z naszego miasta.

Loading...

mp / czecho.pl, źródło: Alarm smogowy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj