czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1718

Awans naszej gminy w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju

Gmina Czechowice-Dziedzice zajęła 35. pozycję w tegorocznej edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. W ubiegłorocznym zestawieniu gmina plasowała się na 38. miejscu.

Reklama

Urząd Miejski,ratusz,Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Gmina Czechowice-Dziedzice zajęła 35. miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Na pierwszym miejscu uplasowały się Polkowice w województwie dolnośląskim. W sumie w zestawieniu znalazło się 638 gmin miejsko-wiejskich.

Ranking powstał w ramach projektu badawczego "Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego", realizowanego od wielu lat w ramach Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Opracowanie przygotowywał zespół pod kierownictwem prof. nzw. dr hab. Eugeniusza Sobczaka. Ranking obejmuje wszystkie jednostki samorządowe w Polsce, w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu. Stworzono go w oparciu o 15 zmiennych - wskaźników, obejmujących trzy obszary - rozwój gospodarczy, rozwój społeczny oraz ochronę środowiska; podstawy dostarczyły dane Głównego Urzędu Statystycznego (Bank Danych Lokalnych).

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.