Wiadomości

  • 3 grudnia 2020
  • 30 grudnia 2020
  • wyświetleń: 4677

Firma 3Cargo ufunduje 10 ekosłupków, które staną w regionie

Firma 3Cargo z Czechowic-Dziedzic wystartowała niedawno z inicjatywą społeczną "W trosce o zdrowy oddech". Jej celem jest wsparcie lokalnej społeczności Czechowic-Dziedzic i okolic w procesie rozwijania i pogłębiania świadomości w kwestii znaczenia jakości powietrza dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Firma 3Cargo ufunduje 10 ekosłupków, które staną w regionie
Firma 3Cargo ufunduje 10 ekosłupków, które staną w regionie · fot. CETiR Goczałkowice Zdrój


- W ramach akcji planujemy sfinansować lub współfinansować około 10 urządzeń EkoSłupek AirSensor i umieścić je w różnych lokalizacjach w naszym regionie. EkoSłupek AirSensor to zaawansowane urządzenie do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła, a wyniki pomiarów stężenia zanieczyszczeń w powietrzu dokonywanych przez sieć EkoSłupków można odczytywać za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej EkoSłupek. To doskonałe narzędzie, dzięki któremu lokalna społeczność może kontrolować stężenie szkodliwych dla zdrowia substancji w powietrzu i reagować adekwatnie do sytuacji (np. unikać aktywności na zewnątrz, gdy jakość powietrza jest zła lub bardzo zła) - informuje Ewelina Kłoda z firmy 3Cargo.

EkoSłupek AirSensor to zaawansowane urządzenie do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła na terenach otwartych oraz w miejscu pracy. Jego twórcą jest firma e-Gminy z Bielska-Białej. Opatentowany projekt EkoSłupka został nagrodzony prestiżową nagrodą Ekolaur w kategorii Ekoprodukt w 18. edycji Konkursu "Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2019".

Jeden z zasponsorowanych przez firmę EkoSłupków stanął już przy Śląskim Centrum Edukacji Terapii i Rozwoju w Goczałkowicach-Zdroju (CETiR), a lokalizacje kolejnych trzech uzgadniane są aktualnie z Urzędem Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. - Chcemy, by stanęły w miejscach, w których jak najlepiej przysłużą się mieszkańcom - podkreśla Kłoda.

Na swojej stronie internetowej firma zachęca do zgłaszania się kolejne placówki, których działalność wiąże się z edukacją, wychowaniem, opieką lub ekologią i ochroną środowiska. - Każda z tych placówek może aplikować do nas o to, by na jej terenie stanął EkoSłupek. To doskonała okazja, by rozwijać świadomość znaczenia powietrza i jego jakości nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych mieszkańców naszego regionu. W tym celu chcielibyśmy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, dotrzeć z informacją o akcji do przedszkoli, szkół, placówek wychowawczych itp - podsumowuje przedstawicielka firmy 3Cargo. Na wypełnione formularze aplikacyjne firma czeka do 31 grudnia 2020.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.