Wiadomości

  • 5 grudnia 2020
  • 7 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3727

Płyta Piotra Beczały z tytułem "Najlepszy Album Solowy Roku"

Najnowsza płyta Piotra Beczały, "Vincerò!", otrzymała tytuł "Najlepszego Albumu Solowego Roku 2020" w kolejnej edycji nagród przyznawanych przez niemiecki magazyn "Oper!". Tenor skomentował wyróżnienie w swoim profilu w mediach społecznościowych.Przyznanie nagród magazynu "Oper!" odbyło się w miniony poniedziałek, 30 listopada w formie transmisji online z hotelu Waldorf Astoria w Berlinie. Wśród dwudziestu wyróżnień wręczanych w poszczególnych kategoriach znalazł się album "Vincerò!" - szósta solowa płyta Piotra Beczały, która ukazała się nakładem holenderskiej wytwórni Pentatone.

Płyta Piotra Beczały z tytułem "Najlepszy Album Solowy"
Płyta Piotra Beczały z tytułem "Najlepszy Album Solowy" · fot. Pentatone Music


- Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że "Vincerò!", mój pierwszy album nagrany we współpracy z Pentatone, został nagrodzony przez Oper! Awards w kategorii "Najlepszy Solowy Album Roku 2020". Chciałbym podziękować Marco Boemiemu, Orquestra de la Comunitat Valenciana i Everettowi Porterowi, doskonałemu inżynierowi dźwięku, za ich wspaniałą pracę. Ta nagroda jest dla nas wszystkich! - skomentował wyróżnienie Piotr Beczała na swoim profilu na Facebooku. Poniżej możecie wysłuchać utworu "Vincero!" z płyty o tym samym tytule, który wykonał tenor pochodzący z Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.