Wiadomości

  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1265

Suplementy diety: korzyści zdrowotne wynikające z suplementacji

Materiał partnera:

Wraz z popularnością szybkiej i niedrogiej przetworzonej żywności wielu z nas ma problemy z uzyskaniem bezpośrednio z diety wszystkich potrzebnych nam składników odżywczych. W rezultacie suplementy diety zyskują na popularności i są obecnie bardzo ważną gałęzią gospodarki. Mimo to wielu z nas pozostaje zdezorientowanych tym, co przyjmować lub sceptycznie nastawionych do rzeczywistych korzyści płynących z suplementacji.

Suplementy diety: korzyści zdrowotne wynikające z suplementacji


Jest sześć podstawowych składników odżywczych, których potrzebujemy każdego dnia. Są to białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, minerały i woda. Najlepszym źródłem tych składników odżywczych jest zdrowa, zbilansowana dieta składająca się ze świeżej, pełnej żywności oraz dużej ilości owoców i warzyw. Jednakże nawet ludzie, którzy starają się stosować zdrową dietę, mogą czasami nie dostarczać sobie niezbędnych składników odżywczych. Dlatego suplementy diety, jeśli są odpowiednio przyjmowane, mogą być dla nas korzystne.

Elementarnym suplementem do diety, który należy rozważyć, jest multiwitamina. W multiwitaminach znajduje się wiele niezbędnych witamin i minerałów, które mogą być trudne do osiągnięcia wyłącznie poprzez dietę. Korzyści zdrowotne wynikające z tych składników odżywczych są trudne do niezauważenia. Wapń wzmacnia kości, witamina B12 dodaje energii a witamina D wzmacnia z kolei układ odpornościowy.

Jednak nie wszystkie multiwitaminy są sobie równe. Wiele multiwitamin zawiera syntetyczne składniki odżywcze zamiast naturalnych, które są trudniejsze do przyswojenia przez organizm. Zaleca przyjmowanie całkowicie naturalnej multiwitaminy pochodzącej z rzeczywistych źródeł pożywienia, aby organizm mógł wchłonąć jak największy procent składników odżywczych. Jednym z najbardziej znanych producentów suplementów diety jest firma Forever Living Products. Szeroką gamę produktów tej firmy znaleźć można pod adresem https://aloes-forever.pl.

Naukowcy zwracają także uwagę, że zdrowe tłuszcze, takie jak tłuszcze jednonienasycone, wielonienasycone i zdrowe tłuszcze kwasy tłuszczowe omega 3, mogą w rzeczywistości poprawić ogólny stan zdrowia serca. W połączeniu z ćwiczeniami, przyjmowanie suplementów omega 3 może również zwalczyć problem wysokiego poziomu trójglicerydów i niskiego, dobrego (HDL) cholesterolu - kolejny powszechny problem medyczny spowodowany dietą bogatą w tłuszcze trans. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że nasza dieta zawiera dużą ilość tych zdrowych tłuszczów. Produkt marki Forever Living który zawiera kwasy omega 3 to Arctic Forever. Według naukowców, olej rybny, który zawiera skoncentrowane kwasy tłuszczowe omega 3, jest prawdopodobnie najlepszym suplementem diety dostarczającym zdrowe tłuszcze.

Innym dobrym suplementem diety do rozważenia jest białko. Białko jest jednym z głównych elementów budulcowych organizmu dla mięśni, kości, skóry i innych tkanek. Często występujące w postaci proszków lub koktajli, odżywki białkowe naprawiają mięśnie i pomagają organizmowi odzyskać siły po wysiłku. Jeśli Twoja dieta jest uboga w pokarmy bogate w białko, takie jak ryby, drób, fasola, orzechy i produkty pełnoziarniste, możesz rozważyć dodanie suplementu białkowego. Takim produktem Forever jest Forever Lite.

Suplementy diety są pomocne w uzupełnianiu niedoborów witaminowych, wpływają na poprawę trawienia i dodają energii. Należy pamiętać aby, że właściwie wybrać suplementy diety. W tym celu zawsze należy skonsultować się z lekarzem a samą suplementację dobrze jest poprzedzić odpowiednimi badaniami.