czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2091

Druhowie z OSP Czechowice zebrali pieniądze na wymianę wozu

Zakończyła się zbiórka, nowy wóz jest już w OSP Czechowice od kilku tygodni, a teraz nadeszła pora na podsumowanie zbiórki i podziękowania. Druhowie serdecznie dziękują darczyńcom, którzy wsparli zakup ciężkiego samochodu bojowego dla jednostki.

Druhowie z OSP Czechowice zebrali pieniądze na wymianę wozu
Druhowie z OSP Czechowice zebrali pieniądze na wymianę wozu · fot. OSP Czechowice


Starania o wymianę samochodu jednostka rozpoczęła wiosną tego roku. Potrzeba związana była z koniecznością wymiany jednego z samochodów gaśniczych. Ze względu na to, że zakup nowego samochodu był w tym momencie niemożliwy, postanowiono kupić pojazd używany, ale znacznie młodszy i nowocześniejszy od dotychczasowego. Jednostka OSP Czechowice jest w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i wymiana pojazdu pożarniczego była potrzebna ze względu na konieczność utrzymania gotowości bojowej.

O zrzutce na sfinansowanie zakupu Jelcza portal czecho.pl pisał pod koniec sierpnia tutaj. W zbiórkę środków druhom z OSP Czechowice udało się zaangażować wiele osób, instytucji i firm działających na terenie gminy. Dzięki temu, w stosunkowo krótkim czasie, udało się zabrać potrzebną kwotę 50 tysięcy złotych.

Za wsparcie OSP Czechowice składa szczególne podziękowania Burmistrzowi i Radzie Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, Zarządom Osiedli - Tomaszówka, Lesisko, Górne i Centrum, firmom: Hewalex, Improdex, Akces, Spółdzielniom Mieszkaniowym Czechowice i Silesia, Panu Bronisławowi Kwiczale oraz wszystkim druhom OSP Czechowice i mieszkańcom, którzy wzięli udział zbiórce.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.