czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2020
  • 8 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2167

Zbierają podpisy pod petycją przeciw podwyżce cen biletów MZK

Działacze partii Razem z Bielska-Białej zbierają podpisy pod petycją, która sprzeciwia się podwyżce cen biletów w MZK Bielsko-Biała. Swój podpis pod apelem można złożyć przez internet.

Reklama

Zbierają podpisy pod petycją przeciw podwyżce cen biletów MZK
Zbierają podpisy pod petycją przeciw podwyżce cen biletów MZK · fot. Razem Podbeskidzie


O tym, że Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego zaplanował na 1 stycznia 2021 roku podwyżkę cen biletów MZK Bielsko-Biała, nasz portal pisał 27 listopada. Dla przykładu, cena biletu jednorazowego wzrośnie z 3 do 4 złotych.

Petycję w sprawie podwyżki, skierowaną do prezydenta naszego miasta, Jarosława Klimaszewskiego, napisali działacze bielskich struktur partii Razem. - Rozumiemy, że koszty transportu publicznego są w dużym stopniu finansowane przez miasto, opłaty z biletów pokrywają 30% budżetu MZK, a sytuacja budżetu miejskiego jest trudna. Mamy też świadomość, że epidemia skutkowała znacznym spadkiem wpływów z biletów MZK. Nie zgadzamy się jednak na to, by przerzucać koszty kryzysu na osoby korzystające z transportu publicznego - czytamy w petycji.

- Sytuacja ekonomiczna w mieście się pogarsza. Pandemia sprawia, że wzrasta bezrobocie. Wiele osób dziś z trudem wiąże koniec z końcem. Uważamy, że niedopuszczalne jest, by w takiej sytuacji Urząd Miasta dodatkowo podwyższał koszty tak elementarnej usługi, jak transport publiczny. Jeśli konieczne są oszczędności, to powinny one być dokonywane innym kosztem - zwracają uwagę autorzy dokumentu.

- W czasach przyspieszających zmian klimatycznych, inwestycje w niskoemisyjny, ekologiczny i tani transport publiczny powinny być jednym z najważniejszych priorytetów miasta. Tymczasem od lat kolejni prezydenci miasta traktują transport publiczny po macoszemu. Apelujemy do Pana o zatrzymanie tej decyzji i zakończenie tego wieloletniego procesu - zwracają uwagę działacze partii Razem z Bielska-Białej.

- Nie ma naszej zgody na to by w mieście, które chwali się największą liczbą milionerów w Polsce, za kryzys płacili zwykli obywatele i obywatelki! Potrzebujemy taniego i dostępnego transportu publicznego, ponieważ nie każdy ma możliwość dojechania do pracy samochodem, chcemy czystego powietrza niezanieczyszczonego spalinami korków, chcemy dojechać i wrócić ze szkoły oraz chcemy czuć, że nasze miasto o nas dba - podsumowują.

Petycję można podpisać tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.