czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 8 grudnia 2020
  • wyświetleń: 505

Pies lekiem na samotność i pandemie

Materiał partnera:

Czas pandemii jest dla wszystkich ludzi wielkim wyzwaniem. Codzienność zamieniła się w niepewność jutra, z każdego odbiornika jesteśmy informowani o nowych zachorowaniach i zasadach bezpieczeństwa, martwimy się coraz więcej o własne zdrowie, bliskich oraz znajomych. W efekcie poziom odczuwalnego stresu stale zwiększa się, do tego dochodzi samotność, której nie da się zaleczyć spotkaniami z przyjaciółmi, czy wypadami na miasto. Zamiast mierzyć się z coraz większym poczuciem osamotnienia i smutku, lepiej mu przeciwdziałać.

Pies lekiem na samotność i pandemie


Pies najlepszym lekarstwem dla duszyNie przez przypadek sporo osób wiesza tabliczki, że dom bez psa jest tylko zwykłym mieszkaniem. Obecność czworonoga wiele zmienia, ale przede wszystkim wprowadza "życie" do tzw. czterech ścian. Człowiek nie siedzi już samotnie, wpatrując się w ekran telewizora, czy komórki, lecz ma zajęcie. Bardzo radosne zajęcie, gdyż pies chętnie skorzysta z każdej okazji do okazania nam swojej miłości. Pieszczoty, zabawy, wspólne oglądanie telewizji, czytanie czy też spanie, powoduje, że samotność odchodzi w niepamięć. Dobrze jest wracać do domu, w którym ktoś na nas czeka. Zwłaszcza kiedy jest to bezwarunkowa miłość na czterech łapać, poparta powitalnym szczekaniem i machaniem ogonem. W aktualnie trudnych czasach pandemii taki balsam dla duszy jest nam jeszcze bardziej potrzebny. Dodatkowym plusem posiadania psa jest spacer. Może się to wydawać dziwne na pierwszy rzut oka - wszak spacer to obowiązek, ale przy tym bardzo zdrowy. Nie zawsze mamy czas i ochotę, żeby zadbać o naszą kondycję fizyczną. Z psem jest inaczej, w pewnym sensie to on dba o nas, domagając się spaceru. Dzięki temu szybko obowiązek zamienia się w prawdziwą przyjemność z naszym pupilem na świeżym powietrzu.

Jakiego psa wybrać do bloku?Pies do mieszkania w bloku to trudne wyzwanie, wiec dobrze jest zastanowić się nad właściwym wyborem. Niewielki maltańczyk świetnie odnajduje się na niedużym metrażu, wystarczy zapewnić mu odpowiednio komfortowe warunki, np. kupując wygodne legowisko. Nie przepada też za nadmierną aktywnością fizyczną, więc spacer owszem, ale bez przesady, dzięki czemu powoli wdrożymy się do życia z naszym pupilem. Zwłaszcza że maltańczyk najlepiej czuje się, żyjąc według określonego harmonogramu dnia, czyli posiłki i spacery najlepiej zawsze o tej samej porze. Warto jeszcze wspomnieć o pięknej jasnej, delikatnej sierści charakteryzującej tę rasę psów. Owszem miło jest czuć pod palcami miękkość naszego maltańczyka, jednak wymaga ona codziennej pielęgnacji. Zajmuje ona sporo czasu, ale warto go poświęcić, nie tylko dla zdrowia psa, ale również dla samej przyjemności bycia z nim.

Warto też wziąć pod uwagę rasę pomeranian, określaną też mianem szpica miniaturowego. Popularnie mówi się o nim "pies do towarzystwa" ze względu na jego przyjazny charakter. Pomeranian uwielbia ludzi i łatwo się do nich przywiązuje, a przy tym jest bardzo radosny.W jego obecności samotność nam absolutnie nie grozi, tak samo, jak zły nastrój. Dodatkowo szpic miniaturowy jest bardzo ciekawski z natury, dlatego trzeba zapewnić mu odpowiednią ilość spacerów, żeby mógł realizować swoją potrzebę poznawania świata. W ten sposób z pewnością zadbamy też o własną kondycję i zdrowie. Ponadto, pomeranian słynnie z niezwykłej zdrowotności. Psy tej rasy rzadko chorują, co jest dużym plusem. Nie trzeba także martwić się o skomplikowaną pielęgnację. Wystarczy psa dokładnie wyczesać raz na tydzień i wykąpać co jakiś czas. W zamian za poświęcony mu czas z pewnością odwdzięczy się nam miłością.