Wiadomości

  • 11 grudnia 2020
  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 6904

Zakończyła się wymiana nawierzchni ulicy Górniczej na osiedlu Kolonia

W minioną środę, 9 grudnia odbył się odbiór techniczny ulicy Górniczej na wysokości osiedla Kolonia, na której zmieniono nawierzchnię z kostki kamiennej na asfalt. Akceptacja wykonania inwestycji odbyła się w ramach komisji Gospodarki, Transportu i Rozwoju Gospodarczego Powiatu Bielskiego, a wzięli w niej udział radni powiatowi oraz przedstawiciele wykonawcy robót.

Zakończyła się wymiana nawierzchni ulicy Górniczej na osiedlu Kolonia
Zakończyła się wymiana nawierzchni ulicy Górniczej na osiedlu Kolonia · fot. Artur Rzepecki


Inwestycja polegała na remoncie jezdni na odcinku 306 metrów oraz wymianie nawierzchni z kostki kamiennej na nawierzchnię asfaltową o szerokości 6,1 m. Ponadto rozebrana została istniejąca nawierzchnia na zjazdach - w tym miejscu została ułożona kostka z odzysku. Wymienione zostały również płyty chodnikowe - w ich miejscu została wykonana nawierzchnia asfaltowa oraz włazy studzienek ulicznych. Inwestorem był Powiat Bielski - ulica Górnicza ma status drogi powiatowej - oraz gmina Czechowice-Dziedzice. Obydwa samorządy poniosły po połowie kosztów inwestycji.

Zakończyła się wymiana nawierzchni ulicy Górniczej na osiedlu Kolonia
Odbiór techniczny w ramach komisji Gospodarki, Transportu i Rozwoju Gospodarczego Powiatu Bielskiego - 9.12.2020 · fot. Artur Rzepecki


- Wykonano nakładkę asfaltową na kostkę brukową i mieszkańcy osiedla Kolonia mogą spać spokojnie, bo nie ma hałasu przejeżdżających samochodów - zwrócił uwagę Artur Rzepecki, radny powiatu bielskiego i członek powiatowej komisji Gospodarki, Transportu i Rozwoju Gospodarczego Powiatu Bielskiego, który brał udział w odbiorze drogi. Jak powiedział również w rozmowie z portalem czecho.pl Andrzej Maj, przewodniczący osiedla Barbara, do której należy osiedle Kolonia, o wymianę nawierzchni z kostki kamiennej na asfaltową od lat ubiegali się w bielskim starostwie mieszkańcy ulicy Górniczej, właśnie ze względu na hałas spowodowany przejeżdżaniem samochodów przez tę drogę.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.