czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1378

Diecezja prowadzi rekolekcje adwentowe w formie online

Epidemia koronawiursa spowodowała ograniczenie liczby osób, uczestniczących w nabożeństwach, w tym w kościele rzymskokatolickim. Spowodowało to, że niemożliwe stało się prowadzenie rekolekcji adwentowych w kościołach. Naprzeciw temu problemu wyszła diecezja bielsko-żywiecka, która obecna jest we wszystkich portalach społecznościowych - rozważania dla wiernych prowadzi na Facebooku, Instagramie, Twitterze, YouTubie oraz nawet w... serwisach z podcastami Spotify i Apple.

Diecezja prowadzi rekolekcje adwentowe w formie online
Diecezja prowadzi rekolekcje adwentowe w formie online · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Jak informuje diecezja bielsko-żywiecka działająca w ramach struktur Kościoła Rzymskokatolickiego, rekolekcje są prowadzone dla każdej grupy wiekowej: rekolekcje dla dorosłych prowadzą ks. dr Marek Studenski oraz ks. dr Przemysław Sawa pochodzący z Czechowic-Dziedzic. Ponadto osoby dorosłe mogą posłuchać nawet... podcastów w serwisie Apple, które przygotowują ks. Piotr Góra oraz ks. Mateusz Kierczak."Coś dla siebie" mogą znaleźć też młodsze grupy wiekowe, jak np. dzieci - tutaj rekolekcje online prowadzą ks. Grzegorz Piekiełko oraz ks. Filip Magiera i Przemysław Gorzołka, młodzież może obejrzeć i wysłuchać rozważania ks. Kamila Kuchejdy, a młodzież starsza - księży Jakuba Kulińskiego i Damiana Brody.Filmiki z powyższych rozważań dostępne są w serwisie YouTube oraz na stronie internetowej diecezji bieslko-żywieckiej. Podcasty są dostępne w serwisachApple oraz Spotify.

Warto tutaj wspomnieć, że diecezja bielsko-żywiecka działa aktywnie na portalach społecznościowych od kilku lat: ma swoje konta na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie. To właśnie na tych profilach transmitowane są między innymi codzienne modlitwy różańcowe, prowadzone przez biskupa Romana Pindla, ordynariusza diecezji. Ponadto publikowane są też najważniejsze informacje z życia diecezji.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.