czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1690

Diecezja prowadzi rekolekcje adwentowe w formie online

Epidemia koronawiursa spowodowała ograniczenie liczby osób, uczestniczących w nabożeństwach, w tym w kościele rzymskokatolickim. Spowodowało to, że niemożliwe stało się prowadzenie rekolekcji adwentowych w kościołach. Naprzeciw temu problemu wyszła diecezja bielsko-żywiecka, która obecna jest we wszystkich portalach społecznościowych - rozważania dla wiernych prowadzi na Facebooku, Instagramie, Twitterze, YouTubie oraz nawet w... serwisach z podcastami Spotify i Apple.

Reklama

Diecezja prowadzi rekolekcje adwentowe w formie online
Diecezja prowadzi rekolekcje adwentowe w formie online · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Jak informuje diecezja bielsko-żywiecka działająca w ramach struktur Kościoła Rzymskokatolickiego, rekolekcje są prowadzone dla każdej grupy wiekowej: rekolekcje dla dorosłych prowadzą ks. dr Marek Studenski oraz ks. dr Przemysław Sawa pochodzący z Czechowic-Dziedzic. Ponadto osoby dorosłe mogą posłuchać nawet... podcastów w serwisie Apple, które przygotowują ks. Piotr Góra oraz ks. Mateusz Kierczak."Coś dla siebie" mogą znaleźć też młodsze grupy wiekowe, jak np. dzieci - tutaj rekolekcje online prowadzą ks. Grzegorz Piekiełko oraz ks. Filip Magiera i Przemysław Gorzołka, młodzież może obejrzeć i wysłuchać rozważania ks. Kamila Kuchejdy, a młodzież starsza - księży Jakuba Kulińskiego i Damiana Brody.Filmiki z powyższych rozważań dostępne są w serwisie www.youtube.com/channel/UChQhNxE5cfaY3w20oqMPHww oraz na diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/adwent-2020-rekolekcje-dla-wszystkich/ diecezji bieslko-żywieckiej. Podcasty są dostępne w serwisachpodcasts.apple.com/us/podcast/zamyślenia/id1486882188 oraz open.spotify.com/show/4Ox6JQA08Bb92fdsHKIDr2.

Warto tutaj wspomnieć, że diecezja bielsko-żywiecka działa aktywnie na portalach społecznościowych od kilku lat: ma swoje konta na www.facebook.com/DiecezjaBielsko, twitter.com/diecezjabielsko oraz www.instagram.com/diecezjabielskozywiecka/?hl=pl. To właśnie na tych profilach transmitowane są między innymi codzienne modlitwy różańcowe, prowadzone przez biskupa Romana Pindla, ordynariusza diecezji. Ponadto publikowane są też najważniejsze informacje z życia diecezji.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.