Wiadomości

  • 25 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1462

200 paczek żywnościowych trafiło do potrzebujących z powiatu

Do potrzebujących z powiatu bielskiego, przed Bożym Narodzeniem, trafiło 200 paczek żywnościowych. Wykorzystano na to środki, które zostały po konkursie na organizację Wigilii dla osób bezdomnych i samotnych.

200 paczek żywnościowych trafi do potrzebujących z powiatu
200 paczek żywnościowych trafi do potrzebujących z powiatu · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- Paczki są treściwe i składają się z artykułów typowo świątecznych, takich jak: szynka, konserwy, kawa, ciasta, gotowe danie, herbata, czekolada, sok, słodycze, czy susz na kompot - mówi wicestarosta Grzegorz Szetyński.

W związku z pandemią COVID-19 na konkurs, ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej zgłosiło się tylko 1 stowarzyszenie. Większość podmiotów, które co roku organizowało taką formę wsparcia - Wigilię, zrezygnowało z niej. Zostało 15 tys. zł.

- Na zarządzie zdecydowaliśmy, aby te pieniądze mimo wszystko przeznaczyć na wsparcie potrzebujących przed świętami. Po uzgodnieniach z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie powstały paczki żywnościowe - mówi samorządowiec, odpowiedzialny za pomoc społeczną w starostwie. Paczki są rozdysponowane przez gminne ośrodki pomocy społecznej, z którymi wcześniej konsultowano potrzeby w tym zakresie.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.