czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

 • 16 grudnia 2020
 • wyświetleń: 725

Jak działa hurtownia chemii gospodarczej?

Materiał partnera:

Prowadzenie własnego biznesu, jakim jest sprzedaż chemii zagranicznej, wymaga od nas znajomości rynku i dostarczania klientom sprawdzonych produktów najwyższej jakości. Kluczem do tego jest wybór odpowiedniego hurtownika i dystrybutora chemii gospodarczej. Czym kierować się przy wyborze i jak działa taka hurtownia?

Jak działa hurtownia chemii gospodarczej?


Czym się zajmują hurtownie i hurtownicy?Działalność hurtowni wiąże się przede wszystkim ze stałym badaniem rynku, poszukiwaniem kontaktów handlowych oraz ustalaniem warunków transakcji. Poza tym, bardzo istotną kwestią jest sprawdzanie jakości i magazynowanie zapasów produktów, a także przetwarzanie i dostarczenie zamówień. Obecnie działają hurtownie stacjonarne i internetowe. Przy wyborze hurtowni sprawdźmy, czy dobrze wywiązuje się ona ze swoich zadań. Każda z nich powinna mieć przedstawiciela, który dba o asortyment i dostarczanie zamówionego towaru na czas. W końcu kupujemy asortyment w dużych partiach, dlatego musimy mieć pewność, że hurtownia jest godna zaufania i dostarczy nam na czas oryginalne produkty o właściwościach, jakich się spodziewamy.

Co wyróżnia dobre hurtownie?Wybierzmy taką hurtownię, która w pełni sprosta potrzebom naszych klientów. Istnieje wiele firm, które oferują sprzedaż towaru zza granicy, dlatego powinniśmy kierować się tym, aby spełniła ona nasze oczekiwania. Dobrym przykładem jest hurtownia artykułów chemii gospodarczej i kosmetyków z Europy Zachodniej EDG (https://b2b.europedg.pl). Oto najważniejsze cechy dobrej hurtowni:

 • Oferta - powinniśmy w niej znaleźć szeroki wybór różnego rodzaju produktów, dostarczając naszym klientom produkty wysokiej jakości za niską cenę oraz nowości z zachodniego rynku. Ciekawą opcją są bonusowe produkty, jak artykuły spożywcze, które okazjonalnie zamawiane zawsze będą miłym dodatkiem do zakupów naszych klientów. Warto zadbać o różnorodność asortymentu, ponieważ klienci wracają po ulubione produkty.
 • Doświadczenie - hurtownik musi być bardzo dobrze zorientowany w tym, jakie produkty najczęściej są wybierane przez zagranicznych konsumentów i czy sprostają ich potrzebom. Taka osoba będzie w stanie dostarczyć nam wyłącznie takie produkty, które będą znikały z półek w naszym sklepie.
 • Realizowanie zamówień - z pewnością dużym ułatwieniem będzie dla nas możliwość składania zamówień online. Dobrze prosperująca hurtownia zazwyczaj ma w swojej ofercie nie tylko witrynę internetową, na której można dokonać zakupu, ale także gwarantuje dostawę towaru. Często sama dostawa jest za darmo, co staje się dla nas jeszcze większą korzyścią - nie musimy tracić czasu i pieniędzy na dojazd po zamówienie.


Jakie produkty oferują hurtownie chemii gospodarczej?W ofercie wspomnianej wcześniej hurtowni EDG znajdziemy produkty popularnych marek, które uwielbiają klienci. Wybierzmy hurtownika, który zaoferuje nam dostarczanie właśnie tych środków. Należą do nich przede wszystkim:

 • środki piorące (np. proszki i kapsułki do prania, płyny do płukania, odplamiacze);
 • środki czyszczące (do naczyń, do wc, do szyb, do podłóg, do usuwania konkretnych zabrudzeń);
 • środki do zmywarek (np. kapsułki, sól, nabłyszczacz);
 • kosmetyki (np. mydła i szampony, płyny do kąpieli, artykuły do higieny jamy ustnej, perfumy);
 • odświeżacze powietrza;
 • artykuły domowe (np. rękawiczki, ścierki, gąbki);
 • środki do dezynfekcji.


article-thumb


Dlaczego warto sprzedawać artykuły chemiczne zza granicy?Sprzedaż chemii od zachodnioeuropejskich producentów, od lat jest bardzo opłacalnym sposobem na biznes w małych miejscowościach lub miejscach oddalonych od dużych dyskontów. Współpracując z hurtownią, która stale gwarantuje dostęp do środków chemicznych wysokiej jakości, których skład jest stale udoskonalany, zapewnimy sobie zaufanie klientów i zainteresowanie nowych konsumentów. Bogaty asortyment, oryginalne produkty w dobrej cenie to klucz do zysku, a dobry hurtownik to klucz do sukcesu.