czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3895

Ranking Rzeczpospolitej: Czechowicka biblioteka 12. w Polsce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

W najnowszym rankingu Rzeczpospolitej i Instytutu Książki czechowicka Miejska Biblioteka Publiczna zajęła II miejsce w naszym województwie i wysokie XII miejsce w skali kraju.

Czechowice,CzechowiceDziedzice,Biblioteka,Książki,Paderewskiego,Architektura,LoveCzecho,LoveSiles
Ranking Rzeczpospolitej: Czechowicka biblioteka 12. w Polsce · fot. czecho.pl


W tym roku 835 bibliotek zdecydowało się odpowiedzieć na 26 pytań i wziąć udział w jubileuszowym, X rankingu dziennika "Rzeczpospolita". - My również spróbowaliśmy swoich sił i odpowiadając między innymi na pytania dotyczące ilości materiałów bibliotecznych zakupionych w 2019 roku, alternatywnych form wypożyczenia czy wydarzeń organizowanych dla czytelników przystąpiliśmy do rankingu - informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach.

- W tym dziwnym roku atutem stał się dostęp do katalogów internetowych, możliwość wypożyczania ebooków lub kodów Legimi, zamawiania książek przez Internet czy odbierania w książkomacie i oddawania we wrzutni - zwraca uwagę czechowicka MBP.

- Część życia czytelniczego przeniosła się do cyberprzestrzeni - profil facebookowy Biblioteki stał się źródłem kontaktu między Czytelnikami a bibliotekarzami. To tam w czasie zamknięcia biblioteki staraliśmy się dać naszym Czytelnikom choć namiastkę książek publikując fragmenty powieści oraz proponując różnego rodzaju aktywności i sposoby spędzania wolnego czasu - podsumowuje miejska książnica.

mp / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj