Wiadomości

  • 17 grudnia 2020
  • 20 grudnia 2020
  • wyświetleń: 9231

Indywidualne zajęcia wrócą na "Wodnika"? Kolejne oświadczenie

Po publikacji artykułu Problemy indywidualnych instruktorów na pływalni "Wodnik" z naszą redakcją skontaktowały się kolejne osoby uczące pływania na czechowickim basenie. Tym razem nie zgadzają się z opiniami, które zostały wyrażone przez rozmówców portalu czecho.pl. Ponadto, jak się dowiadujemy, już wkrótce indywidualni instruktorzy pływania będą mogli, po spełnieniu pewnych wymogów, wrócić na krytą pływalnię.

basen, kąpielisko, Wodnik, MOSiR
Indywidualne zajęcia wrócą na "Wodnika"? Kolejne oświadczenie · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Przypomnijmy, jak pisaliśmy w miniony wtorek, 15 grudnia, do naszej redakcji zgłosili się instruktorzy, którzy twierdzili, że przez dyrekcję MOSiR są traktowani jako "zło konieczne", a po wybuchu drugiej fali epidemii koronawirusa całkowicie uniemożliwiono im pracę na "Wodniku". Jak uważali nasi rozmówcy, takie samo zdanie mają rodzice dzieci, które uczęszczają na zajęcia. Poznaliśmy też stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w tej sprawie.

Po publikacji artykułu zgłosili się do nas kolejni indywidualni instruktorzy nauki pływania, którzy tym razem nie zgadzają się z opiniami naszych rozmówców i zarzucają im, że zgłosili się do redakcji portalu czecho.pl i przedstawili opinie za ogół bez ich wiedzy. Poniżej publikujemy oświadczenie w tej sprawie, które zostało podpisane przez jedenastu instruktorów.

OświadczenieW nawiązaniu do artykułu "Problemy indywidualnych instruktorów na pływalni Wodnik", który ukazał się 15 grudnia 2020 roku na portalu czecho.pl, jako instruktorzy pływania pragniemy wyrazić nasze stanowisko wobec poruszanych w nim kwestii.

Brzmienie artykułu sugeruje, że wypowiadające się w nim osoby są wyrazicielami opinii wszystkich instruktorów pracujących na pływalni Wodnik. Artykuł został przygotowany bez wiedzy znacznej części instruktorów i nie był z nimi konsultowany. Spora grupa prowadzących zajęcia nauki pływania była zaskoczona ukazaniem się tego tekstu oraz jego treścią.

Uważamy, że niestosownym jest również przywoływanie argumentu dotyczącego nauki pływania osób z niepełnosprawnością.

Niżej podpisani proszą, by nie utożsamiać ich z treścią artykułu.


Oświadczenie podpisali Roger Zając, Dominik Jodłowiec, Aleksander Czuk, Adrian Tekieli, Jarosław Gancarczyk, Krzysztof Kupper, Tomasz Kruczalak, Michał Gazda, Piotr Fender, Marcin Schmeiduch oraz Paweł Durkalec.

Ponadto z naszych informacji wynika, że dzisiaj odbyło się spotkanie instruktorów z dyrekcją MOSiR Czechowice-Dziedzice. Przedstawiono na nim dopracowany system pracy szkółek pływania, które prowadzą zajęcia indywidualne, który jest zgodny z obecnie panującymi restrykcjami spowodowanymi epidemią koronawirusa. Przede wszystkim chodzi o harmonogram zajęć prowadzonych przez szkółki - został on przygotowany przez MOSiR podczas wyłączenia z użytku krytego basenu.

Pływalnia zostanie ponownie otwarta w poniedziałek, 21 grudnia, po odbiorach technicznych inwestycji polegającej na budowie skojarzonego źródła ciepła, które już się odbyły. Wszystko zależy jednak od restrykcji, które mogą zostać wprowadzone przez polski rząd jeszcze dzisiaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.