czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1029

Bardzo zła jakość powietrza. III poziom alarmu smogowego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Za nami:

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, iż na części województwa śląskiego ogłoszono III poziom ostrzeżenia o ryzyku przekroczenia normy dla pyłu zawieszonego PM10.

Na podstawie prognozy i wyników pomiarów jakości powietrza na stacjach monitoringu na poniższych obszarach, ze względu na pył zawieszony PM10, jakość powietrza szczególnie w godzinach wieczornych, nocnych i porannych będzie bardzo zła.

Prognozowane na dzień 17 grudnia przekroczenie poziomu alarmowego dla pyłu PM10 obejmuje: Tychy, powiat bieruńsko-lędziński, pszczyński i część bielskiego (gminy: Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Wilamowice).

Przewidywany czas trwania ryzyka: 17 grudnia, godz. 9.00-24.00.

17.12
fot. http://powietrze.gios.gov.pl


Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech.

Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj