czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1382

"Bardzo ostrożny". Powiat bielski z budżetem na 2021 rok

Bardzo ostrożny - tak mówi o budżecie powiatu bielskiego na przyszły rok starosta Andrzej Płonka. To z powodu niepewnej przyszłości, związanej z pandemią COVID-19. - O tyle sytuacja jest lepsza, że mamy już kupione środki ochronne i dezynfekcyjne dla naszych jednostek, takich jak szpitale i DPS-y oraz pracowników starostwa - mówi samorządowiec.

Reklama

"Bardzo ostrożny". Powiat bielski z budżetem na 2021 rok
"Bardzo ostrożny". Powiat bielski z budżetem na 2021 rok · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Na czwartkowej sesji rady powiatu uchwała budżetowa na 2021 r. została przegłosowana praktycznie jednogłośnie, z 1 głosem wstrzymującym się. Po stronie dochodów jest ponad 116,6 mln zł, po stronie wydatków- 125,5 mln zł. Deficyt w wysokości 8,9 mln zł ma być pokryty m.in. z kredytu.

- Budżet w porównaniu do tegorocznego jest niższy o 13 mln zł. To wkrótce powinno się jednak zmienić, ponieważ już mamy informację o środkach z Funduszu Dróg Samorządowych na 2 nasze drogi - mówi starosta Płonka. Na realizację przyjętego dokumentu wpływ będzie miał rozwój pandemii oraz ewentualne ograniczenia w gospodarce.

Starosta Andrzej Płonka i Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu dziękowali za przygotowanie projektu uchwały skarbnik Bożenie Rawickiej i pracownikom wydziału budżetu i finansów starostwa.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.