czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1595

Nowy sprzęt do zabiegów serca w Szpitalu Wojewódzkim

Aparat RTG z ramieniem C, umożliwiający zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej oraz USG z możliwością wykonania echa serca, trafiły do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Sprzęt udało się kupić dzięki dofinansowaniu z Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego Polkard, na lata 2017 - 2020. Program finansuje Ministerstwo Zdrowia.

Reklama

Nowy sprzęt do zabiegów serca w Szpitalu Wojewódzkim
Nowy sprzęt do zabiegów serca w Szpitalu Wojewódzkim · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że RTG z ramieniem C trafiło do pracowni elektrokardiografii i elektrofizjologii, gdzie wykonuje się m.in. zabiegi ablacji. - To nowa pracownia. Aparat angiograficzny, służący do obrazowania medycznego, który się tam znajdował, był już mocno wysłużony. Trzeba go było wymienić i dlatego wystąpiliśmy z wnioskiem o dofinansowanie do Polkardu - wyjaśnił dyrektor.

Nowe RTG z ramieniem C firmy Siemens, to jedno z najnowocześniejszych urządzeń na rynku. - Szczególnie wykorzystywany jest przy wykonywaniu zabiegów naczyniowych. Sprzęt kosztował prawie 800 tysięcy złotych. Resort zdrowia dofinansował inwestycję kwotą ponad 744 tysięcy złotych. Nasza placówka dała na ten cel prawie 60 tysięcy - dodał Łukasz Matlakiewicz.

Nowy sprzęt do zabiegów serca w Szpitalu Wojewódzkim
Nowy sprzęt do zabiegów serca w Szpitalu Wojewódzkim · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


240 tysięcy złotych dofinansowania Szpital Wojewódzki otrzymał na USG. Aparat kosztował 250 tysięcy złotych. - Korzystać będą z niego pacjenci leczeni w naszej poradni kardiologicznej - powiedział dyrektor.

Bielski Szpital Wojewódzki jest jedną z największych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.