Wiadomości

  • 23 grudnia 2020
  • wyświetleń: 810

Polska piłka zapada w krótki sen zimowy

Materiał partnera:

Koniec roku to więcej wolnego i wypoczynku, ale... nie dla wszystkich. Ligi TOP 5 piłki nożnej nie zwalniają tempa, a Ekstraklasa ruszy wyjątkowo wcześnie, bo jeszcze w styczniu. Wyjątkowy rok wymusza wyjątkowe rozwiązania.

Polska piłka zapada w krótki sen zimowy
fot. pixabay.com


XXI wiek charakteryzuje się wysokim tempem życia. I dotyczy to każdej dziedziny. Także sportu i zdecydowanego numeru jeden, jeśli chodzi o popularność, czyli piłki nożnej. Im więcej rozgrywek, tym lepiej. Taka zasada przyświeca każdej z zainteresowanych stron, a jest ich wiele: kluby, ligi, piłkarze, kibice, nadawcy telewizyjni, sponsorzy, czy zakłady bukmacherskie.

Wrócą szybciej niż zwykleNa kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia rozegrano ostatnią tegoroczną kolejkę Ekstraklasy. Kiedyś fani rodzimego futbolu na "wiosenne" granie czekali aż do marca. I nie jest to tak odległa perspektywa, jak mogłoby się wydawać. W ostatnich sezonach normą był powrót Ekstraklasy w połowie lutego, a początek marca oznaczał powrót do grania pierwszej ligi i niższych lig. Pandemia jednak pomieszała szyki i każdy musi się dostosować, rodzimy futbol także, zarówno w wydaniu ligowym, jak i reprezentacyjnym. Wszyscy musieli się odpowiednio przestawić, by ligowe życie mogło toczyć się w miarę normalnym rytmem. W Ekstraklasie w 2020 roku rozegrano 248 z 248 zaplanowanych spotkań i niewątpliwie jest to powód do sukcesu. W ostatni weekend stycznia drużyny ekstraklasowe wrócą do grania.

Bonusy czekają na kibicówNajwyższa polska liga była gotowa i ma co zaoferować kibicom. Podobnie jak legalni bukmacherzy, którzy wspierają sponsoringiem w komplecie wszystkie drużyny ligowe. Walka o umowy z klubami trwała, a obecnie trwa o graczy na polskim rynku zakładów bukmacherskim. Bonus bukmacherski to główna oręż. Rodzajów bonusów jest wiele. Jest bonus powitalny, kod bonusowy, czy bonusy specjalne. Powroty lig po pandemicznej przerwie oraz świąteczno-noworoczny okres to idealny moment na przedstawienie kolejnych promocji. A tych nie brakuje, bo nowe pojawiają się każdego tygodnia.

Nowy rok, nowe mecze na żywo2021 rok zapowiada się dla kibiców piłki nożnej, jak i bukmacherów wyjątkowo. Nie dość, że tak jak wspominaliśmy, wszystkie krajowe rozgrywki muszą się zakończyć w maju lub najpóźniej na początku czerwca, dotyczy to niższych lig. Dlatego grania będzie w pierwszej części roku sporo, bo każda federacja musiała stworzyć sobie zapasowe terminy. W marcu ruszają eliminacje Mistrzostw Świata 2022, a Polska rozegra trzy pierwsze i ważne mecze. W czerwcu i lipcu odbędzie się z kolei przełożone Euro 2020. Natężenie spotkań będzie ogromne, a stawka równie wysoka. Nie ma więc mowy o odpuszczaniu. Kibice, którzy wiosną 2020 roku musieli przez kilka tygodni radzić sobie bez zawodowego futbolu w telewizji i internecie, mogą żywić nadzieję na nadrobienie tego z nawiązką w kolejnym roku. I to jest życzeniem każdego prawdziwego pasjonata futbolu.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.