Wiadomości

  • 23 grudnia 2020
  • 27 grudnia 2020
  • wyświetleń: 26002

Pracownicy czechowickiego AZK sprawdzili pustostan przy ulicy Liszki

24 września, w artykule Libacje w pustostanie - jest petycja do władz Czechowic-Dziedzic informowaliśmy Was o problemie mieszkańców ulicy Liszki, znajdującej się w północnej części Czechowic-Dziedzic. Urząd Miejski wystosował właśnie odpowiedź na petycję mieszkańców w tej sprawie.

Libacje w pustostanie - jest petycja do władz Czechowic-Dziedzic
Pracownicy czechowickiego AZK sprawdzili pustostan przy ulicy Liszki · fot. Google Street View


Jak informowaliśmy w naszym artykule z 24 września, z naszą redakcją skontaktował się pan Michał, który mieszka przy ulicy Liszki w Czechowicach-Dziedzicach. Niestety, życie w tej części miasta uprzykrzają mu, i jego rodzinie, dzicy lokatorzy jednego z pustostanów, który niszczeje od ponad 10 lat. Nasz Czytelnik nie ukrywał, że wręcz boi się o bezpieczeństwo swoich bliskich.

- Napisałem petycję do burmistrza, która została podpisana przez sąsiadów z ulicy Liszki. Natomiast obawiam się, że jest to zbyt mało, a w związku ze zbliżającym się okresem jesienno-zimowym problem tylko będzie się pogłębiał - nie krył obaw mieszkaniec ulicy Liszki.

We wtorek, 22 grudnia w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Czechowice-Dziedzice pojawiła się odpowiedź na petycję mieszkańców wspomnianej ulicy. - Po złożeniu petycji pracownicy Administracji Zasobów Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach udali się na podany adres. Po oględzinach nieruchomości przy ul. Liszki 1 stwierdzili, że w przedmiotowym budynku wszystkie otwory okienne zabezpieczone są roletami okiennymi, a drzwi wejściowe oraz brama garażowa są nie uszkodzone i zamknięte - możemy przeczytać w piśmie czechowickiego magistratu.

- Dodatkowo w ramach zabezpieczenia posesji został założony łańcuch z kłódką na bramce ogrodzeniowej w celu uniemożliwienia wejścia na posesję. Straż miejska w naszej gminie również o ostatnim okresie nie odnotowała żadnych niepokojących zdarzeń na terenie tej posesji - podsumowują urzędnicy z Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.