czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1351

Ekologiczne cechy domów drewnianych

Materiał partnera:

W dzisiejszych czasach kupując domek z drewna nie tylko kupujesz towar z naturalnego surowca, ale również możesz się przyczynić do zmniejszenia zanieczyszczeń, czy wytwarzania gazów cieplarnianych. Jeśli tylko wprowadzisz dodatkowe zmiany w swoim życiu.

Ekologiczne cechy domów drewnianych


Drewno jest ekologiczne?Kiedyś kupowanie domku z drewna było poważnym problemem. Jednym z powodów, dla których zrezygnowano ze stosowania płyt kartonowo-gipsowych i folii z tworzyw sztucznych, było to, że wycinanie drzew na domy stało się bardzo poważnym problemem w kurczących się lasach. A to dopiero wierzchołek góry lodowej, bo nie każdy bierze pod uwagę ilość chemikaliów używanych do bejcowania i uszczelniania drewna podczas produkcji domów. Na szczęście te czasy minęły!

Skąd mam pewność, że jestem przyjazny dla środowiska?Dopóki nie zaczniesz podejmować działań, nie pomagasz planecie. Jeśli, jednak nie tylko weźmiesz na poważnie poniższe kwestie, ale również zaczniesz się do nich stosować to możesz być pewien, że jesteś przyjacielem środowiska.

  • Używaj drewna pochodzącego z recyklingu


Czy drewno z recyklingu jest gorsze? Nie! Istnieje wiele używanych kłód, które są nie tylko w pięknym stanie, ale również są w pełni gotowe do zastosowania w projekcie. Zatem jedną z najlepszych rzeczy, którą możesz zrobić, wybierając dom, jest wybór takiego, który wykorzystuje drewno z recyklingu.

Ekologiczne cechy domów drewnianych


  • Miej oko na chemikalia


Chemikalia używane do uszczelniania i bejcowania drewniane go domku były niegdyś niezwykle szkodliwe dla środowiska. Na szczęście, wyprodukowano znacznie bardziej ekologiczne substancje, dając ludziom możliwość posiadania drewnianych domów bez martwienia się o to, jak to wpływa na powietrze lub na glebę.

  • Szybko naprawiaj uszkodzenia


Powiedzmy, że masz w swoim domku z drewna mały kawałek kłody z plamą czegoś, co wygląda jak zgnilizna spowodowana wilgocią. Postanawiasz to odłożyć, bo lepiej w inny sposób spędzić swój wolny. Dopiero, gdy nadchodzi wiosna i zaczynasz barwić drewno, zdajesz sobie sprawę, że maleńka plamka zgnilizny urosła kilkakrotnie.

  • Dbaj o szczelność swojego domku


Gotowe domki letniskowe są znane, jako niezwykle energooszczędne konstrukcje. Jednak bez Twojej ingerencji oszczędność energetyczna nie będzie aż tak duża. Dbaj o szczelność swojego domku, ponieważ wyciek w drewnie mogą być spowodowane przez przeciągi w szczelinach, które wpuszczają chłodne powietrze do każdego pomieszczenia. To powoduje gwałtowny wzrost kosztów energii i oznacza jej codzienne zużycie.

Ekologiczne cechy domów drewnianych


  • Dokonaj eko-modernizacji


Istnieje wiele alternatyw energetycznych i ulepszeń, które można zastosować w drewnianych domach. Jedną z opcji jest zamontowanie paneli słonecznych, które nie wytwarzają zanieczyszczeń i są używane do pasywnego i czynnego magazynowania/wykorzystywania energii. Kolejną opcją są zasłony energooszczędne, które gromadzą ciepło potrzebne do ogrzania domu.

  • Weź pod uwagę swoje nawyki związane ze stylem życia


Wyrzucasz dużo śmieci? Zacznij od ich segregacji! Ułatw życie sobie i innym sortując śmieci. Możesz zatrzymać falę zaśmiecania planety poddając swoje odpadki recyklingowi. To niewielki wysiłek dla Ciebie, a może bardzo pomóc planecie. Zacznij sortować śmieci i dostarczaj wszystko, co możesz, do lokalnego centrum recyklingu.

Jest wiele sposobów na to, aby Twój dom miał więcej cech ekologicznych niż do tej pory. Warto żyć w zgodzie z naturą, nie tylko mieszkając w domku z drewna, ale również przyczyniając się do zwiększenia jego "ekologiczności". Możesz wybrać dom z drewna z recyklingu, bądź zamontować panele słoneczne w celu oszczędzania energetycznego. Wszystko zależy od Ciebie!