Wiadomości

  • 26 grudnia 2020
  • 27 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1737

Warto podzielić się żywnością przygotowaną na święta

Po świętach Bożego Narodzenia warto pomyśleć, co zrobić z żywnością, której nie zjedli domownicy oraz goście. Niespożytym jedzeniem można podzielić się z potrzebującymi, zanosząc ją do czechowickiej Jadłodzielni.

Czechowicka „Jadłodzielnia” nadal zamknięta
Czechowicka "Jadłodzielnia" · fot. mp / czecho.pl


Jadłodzielnia w Czechowicach-Dziedzicach znajduje się przy ulicy ks. Jana Napomucena Barabasza 1. Lodówkę postawiono pod jednym z budynków czechowickiego Urzędu Miejskiego przed Bożym Narodzeniem w 2019 roku. - Święta to czas, kiedy większość z nas kupuje więcej żywności niż zwykle. Niech to będzie dobry czas, aby tą żywnością podzielić się z potrzebującymi - komentowali wtedy miejscowi urzędnicy.

Ideą Jadłodzielni - jak sama nazwa wskazuje - jest możliwość dzielenia się jedzeniem z innymi. Każdy - bez względu na porę dnia i nocy - może tu żywność przynieść oraz w każdej chwili zabrać potrzebne mu produkty i potrawy. Czechowicka Jadłodzielnia działa w ramach społecznej inicjatywy Foodsharing, stawiającej sobie za główny cel ograniczenie zjawiska marnowania jedzenia. Zaleca się, aby jedzenie przygotowane własnoręcznie, w domu, było zapakowane w pojemniki lub słoje, najlepiej z krótkim opisem potrawy oraz datą jej przyrządzenia.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.