Wiadomości

  • 25 grudnia 2020
  • 27 grudnia 2020
  • wyświetleń: 6593

[FOTO] Udało się! Dostawcy Pomocy w Wigilię obdarowali bezdomnych

O tej akcji młodych mieszkańców Czechowic-Dziedzic pisaliśmy na początku listopada - czechowiczanie postanowili wspomóc bezdomnych i przygotować dla nich posiłki i ciepłe prezenty na Boże Narodzenie. Udało się! Dzięki hojności mieszkańców na portalu zrzutka.pl udało się zebrać potrzebną kwotę i odwiedzić potrzebujących w Wigilię.

Udało się! Dostawcy Pomocy w Wigilię obdarowali bezdomnych - 24.12.2020 · fot. Dostawcy Pomocy


- Zadbajmy razem o ludzi bezdomnych z Czechowic-Dziedzic i okolic, którzy nie mogą doświadczyć prawdziwej Magii Świąt. Te święta to szczególnie wyjątkowy okres w roku, niestety nie dla wszystkich. Chcemy aby w tym roku się to zmieniło - mówił na początku listopada Kacper Wójtowicz, organizator zbiórki.

W sumie młodym czechowiczanom udało się zebrać 1500 złotych. Cały dochód ze zbiórki został przekazany na koszty związane z przygotowaniem świątecznego barszczu oraz zimowe czapki, rękawiczki i grube skarpety, które potem zawiezione zostaną do osób bezdomnych.

Udało się! Dostawcy Pomocy w Wigilię obdarowali bezdomnych - 24.12.2020
Udało się! Dostawcy Pomocy w Wigilię obdarowali bezdomnych - 24.12.2020 · fot. Dostawcy Pomocy


- Udało się nam odwiedzić blisko 40 osób. Ze względu na to, że nie udało się nam znaleźć wielu potrzebujących w Czechowicach-Dziedzicach, pojechaliśmy do Bielskiego Schroniska dla Bezdomnych. Ponadto w Wigilię odwiedziliśmy też czechowicką noclegownię przy ulicy Łukasiewicza - powiedział nam po akcji Wójtowicz.

1500 złotych zebrane podczas zbiórki na zrzutka.pl to nie jedyna pomoc, jaką otrzymali organizatorzy akcji. - Restauracja Kalendarium nam gotowała barszcz, czechowickie Stowarzyszenie Obywatelskie Forum Samorządowe wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej przekazało nam paczki żywnościowe, firma "Warzywa, owoce i zdrowa żywność Szaliga" przekazała nam buraki do przygotowania barszczu oraz mandarynki i pomarańcze dla osób potrzebujących, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Czaderna również przekazał nam składniki do przygotowania zupy w postaci kości wędzonej, pani Izabella Dyrda przygotowała 40 paczek z ciastem dla potrzebujących - wylicza organizator akcji.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.