czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2003
  • wyświetleń: 1049

O pomoc do biskupa

Dyrektor czechowickiej kopalni "Silesia" Janusz Grudnik oraz szef tamtejszej Solidarności Kazimierz Żyrek spotkali się wczoraj z ordynariuszem diecezji bielsko-żywieckiej biskupem Tadeuszem Rakoczym.

Przedstawiciele "Silesii" zabiegali o wsparcie przez biskupa planowanych przekształceń kopalni. Przypomnijmy, że związki zawodowe działające w "Silesii" chcą doprowadzić do jej prywatyzacji. Po zainwestowaniu kapitału RPA w kopalnię, w Czechowicach ma być produkowany ekoantracyt. To, jak twierdzą zgodnie związkowcy i dyrekcja kopalni, szansa na uratowanie miejsc pracy w "Silesii" w obliczu nieustannych redukcji zatrudnienia w górnictwie i malejącego rynku węglowego.

Jak powiedział, rozmawiający z biskupem Rakoczym w imieniu wszystkich działających w "Silesii" związków - Kazimierz Żyrek: "są kręgi kościelne, które mają wpływ na politykę". Dlatego doszło do rozmowy z ordynariuszem diecezji bielsko-żywieckiej.


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.