Wiadomości

  • 25 grudnia 2020
  • 26 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1265

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i oblodzeniem

Za nami:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem, które ma wystąpić po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu. Ponadto na południu województwa śląskiego przewiduje się intensywne opady śniegu.

mokra droga, oblodzenie
IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i oblodzeniem · fot. pixabay.com


- Prognozuje się, że po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu nastąpi zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników powodując ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -2°C. Temperatura minimalna przy gruncie wyniesie od -4°C do -2°C - informuje Iwona Lelątko, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopniu dotyczące powyższego zjawiska obowiązuje od 25 grudnia od godziny 19.30 do drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia do godziny 8.00 w powiatach będzińskim, bielskim, bieruńsko-lędzińskim, częstochowskim, gliwicki, kłobuckim, lublinieckim, mikołowskim, myszkowskim, pszczyńskim, raciborskim, rybnickim, tarnogórskim, wodzisławskim, zawierciańskim oraz miastach Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze oraz Żory.

Ponadto IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla powiatów cieszyńskiego oraz żywieckiego, które obowiązuje od godziny 6.00 w pierwszy dzień świąt do godziny 14.00 w sobotę, 26 grudnia. - Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 15 cm do 20 cm - czytamy w komunikacie Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.