czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2020
  • 2 stycznia 2021
  • wyświetleń: 7188

Po nowym roku zlikwidowana zostanie linia Pszczyna - Czechowice

Przewoźnik realizujący kursy autobusowe na trasie Pszczyna - Czechowice-Dziedzice poinformował, że od 4 stycznia likwiduje linię. Połączenia pomiędzy Pszczyną a Goczałkowicami chce możliwie najszybciej uruchomić powiat pszczyński.

Reklama

przystanek autobusowy, znak
Po nowym roku zlikwidowana zostanie linia Pszczyna - Czechowice · fot. BM / czecho.pl


Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pszczynie 28 grudnia otrzymał informację od przewoźnika - firmy: MAR-BUS Marek Ogrodzki z Czechowic-Dziedzic, że od 4 stycznia 2021 roku zaprzestaje dalszego wykonywania transportu publicznego na linii autobusowej relacji: Czechowice-Dziedzice - Pszczyna przez Goczałkowice-Zdrój. Linia od kilkunastu lat była obsługiwana właśnie przez tego prywatnego przewoźnika.

- Informacja jest dla nas dużym zaskoczeniem. Niemal z dnia na dzień zostaną zlikwidowane wszystkie kursy autobusowe pomiędzy Pszczyną a Goczałkowicami. Nie zostawimy mieszkańców bez połączenia. Podjęliśmy już działania i chcemy możliwie najszybciej zorganizować komunikację na linii Pszczyna - Goczałkowice-Zdrój - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

W celu uzgodnienia przebiegu nowej linii w najbliższych dniach odbędzie się spotkanie z władzami gminy Goczałkowice-Zdrój.

BM / czecho.pl

źródło: Powiat pszczyński

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.