czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1729

110 tysięcy złotych dofinansowania od gminy dla powiatu bielskiego

110 tysięcy złotych - tyle wyniesie pomoc finansowa od gminy Czechowice-Dziedzice na realizację w 2021 roku zadania o nazwie "Prowadzenie w Czechowicach-Dziedzicach Oddziału Zamiejscowego Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej".

Reklama

Komunikacja, Starostwo
Oddział Zamiejscowy Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Sprawa dotacji była omawiana na grudniowym posiedzeniu Komisji Finansów i Rozwoju gminy Czechowice-Dziedzice. O przyznanie pomocy finansowej zwrócił się do gminy Andrzej Płonka, starosta bielski. W projekcie budżetu gminy na 2021 rok zaplanowano dotację celową dla powiatu bielskiego w wysokości 110.000 zł na realizację zadania "Prowadzenie w Czechowicach-Dziedzicach Oddziału Zamiejscowego Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej".

Członek komisji, Wojciech Leśny stwierdził, że gmina nie powinna dopłacać do utrzymania biur Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej w naszym mieście. W odpowiedzi inny członek komisji, Bartłomiej Fajfer stwierdził, że choć gmina nie powinna dopłacać do utrzymywania pomieszczeń Starostwa Powiatowego, to zasadne jest prowadzenie w Czechowicach-Dziedzicach Oddziału Zamiejscowego Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Dzięki temu mieszkańcy naszej gminy mogą na miejscu załatwić sprawy z zakresu komunikacji, jak rejestracja samochodu czy prawo jazdy, a w przeciwnym wypadku musieliby jeździć do Bielska-Białej.

Fajfer zwrócił również uwagę, że z naszego miasta zostało wyprowadzonych wiele usług publicznych i gmina, gdy jest taka możliwość, powinna starać się utrzymanie tego typu usług dla mieszkańców, choć wiąże się to z wydatkowaniem środków z budżetu gminy.

Uchwała w sprawie dotacji została przegłosowana na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.