Wiadomości

  • 30 grudnia 2020
  • wyświetleń: 7360

[WIDEO] Koniec roku na przebudowie węzła kolejowego

Nowe tory i wiadukty, praktycznie gotowa konstrukcja peronów oraz tunelu na stacji Zabrzeg - tak wygląda koniec 2020 roku na przebudowie węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice.W grudniu gotowy był most kolejowy nad Wisłą na granicy Czechowic-Dziedzic i Goczałkowic Zdroju. Obecnie przygotowywany jest również grunt pod ułożenie torów kolejowych przed mostem od strony Goczałkowic. Same tory wraz z betonowymi podkładami ułożono już od Czechowic-Dziedzic do Zabrzega. Na tym odcinku wybudowano również wiadukty. Kształtu nabiera też stacja Zabrzeg, gdzie widoczne są perony oraz konstrukcja tunelu.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.