Wiadomości

  • 2 stycznia 2021
  • 15 stycznia 2021
  • wyświetleń: 5413

[FOTO] Ponad 17 l krwi oddanych podczas akcji krwiodawstwa

Zapewne organizatorzy czwartkowej akcji krwiodawstwa na Placu Jana Pawła II nie spodziewali się tak dobrej frekwencji przy tak fatalnej pogodzie, wszak oczekiwanie na oddanie krwi w ambulansie odbywa się na zewnątrz, a raczej nie należy do przyjemności stanie na dworze przy padającym mokrym śniegu.

Ponad 17 l. krwi oddanych podczas akcji krwiodawstwa - 14.01.2021 · fot. Lucjan Martyniak, mp / czecho.pl


Czechowiccy krwiodawcy pokazali, jednakże kolejny raz, że nieważne różnego rodzaju przeszkody, najważniejsza jest chęć podarowania komuś życia, bo właśnie tak należy odbierać oddawanie krwi. Ile warta jest jedna donacja krwi, czyli 450 ml? Jest ona warta tyle, ile uratowane dzięki niej życie, czyli jest bezcenna. Z punktu widzenia biorcy wartość krwi jest nieprzeliczalna na pieniądze, gdyż oddawanie krwi jest czynem bezinteresownym.

A 14 stycznia w Czechowicach-Dziedzicach tych bezinteresownych krwiodawców było aż 43, jednakże po wywiadzie lekarskim i badaniu mogło podzielić się cząstką siebie 38 dawców, co zaowocowało przekazaniem do Banku Krwi 17 100 ml tego niczym niezastąpionego lekarstwa.

Organizatorami akcji były Kluby Honorowych Dawców krwi przy Urzędzie Miejskim oraz ZF Steering Systems Poland Sp. z o.o.

danielek2002, mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.