Wiadomości

  • 4 stycznia 2021
  • 9 stycznia 2021
  • wyświetleń: 26198

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego czechowiczanina

Na północnych stokach Palenicy w Beskidzie Śląskim odnaleziono zwłoki mężczyzny. To zaginiony mieszkaniec Czechowic-Dziedzic - poinformowała w sobotni poranek Grupa Beskidzka GOPR.

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego czechowiczanina
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego czechowiczanina · fot. Grupa Beskidzka GOPR


- Na początku tygodnia prowadziliśmy poszukiwania zaginionego mieszkańca powiatu bielskiego, które decyzją Policji zostały zawieszone. Szczegółowa analiza monitoringu Miejskiego Zakładu Komunikacji Bielsko-Biała pozwoliła określić numer linii oraz miejsce, z którego mężczyzna wysiadł z autobusu, dlatego wczoraj wznowiliśmy poszukiwania - informuje Grupa Beskidzka GOPR.

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego czechowiczanina
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego czechowiczanina · fot. Grupa Beskidzka GOPR


Rejon działań został zawężony do terenów górskich Doliny Wapienicy. Obszar został podzielony na sektory, które przeszukiwali ratownicy metodą szybkich trójek. - W jeden z nich, oznaczony jako priorytet, udał się zespół ratownik GOPR + pies: Gaja pod opieką Aleksandra Karkoszki. Na północnych stokach Palenicy to właśnie Gaja odnalazła zwłoki mężczyzny. Dalsze czynności przejęła policja - dodali ratownicy górscy.

Loading...


- Na prośbę policji prowadziliśmy poszukiwania zaginionego 49-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Z informacji uzyskanych podczas wywiadu wynikało, że oddalił się z Czechowic-Dziedzic w kierunku Bielska-Białej i może potrzebować pomocy medycznej. Istniało prawdopodobieństwo, że znajduje się w terenie górskim - informowała we wtorek GB GOPR.

Poszukiwania zaginionego czechowiczanina - 5.01.2021
Poszukiwania zaginionego czechowiczanina - 5.01.2021 · fot. Grupa Beskidzka GOPR


- Ze względu na brak możliwości precyzyjnego określenia miejsca, w którym po raz ostatni był widziany, zdecydowano o przeszukaniu trzech rejonów: Wapienicy, Szyndzielni i Dębowca oraz Cygańskiego Lasu i Koziej Góry. Sektory sprawdzane były przez patrole zmotoryzowane oraz piesze. Aby zwiększyć skuteczność poszukiwań, wskazany rejon z powietrza patrolował ratownik GOPR na pokładzie śmigłowca HELIPOLAND.com. Firma kolejny raz nieodpłatnie wsparła nasze działania ratunkowe w górach, za co bardzo dziękujemy! Poszukiwania decyzją policji zostały zawieszone w godzinach wieczornych - informowali ratownicy.

mp / czecho.pl

źródło: Grupa Beskidzka GOPR

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.