Wiadomości

  • 4 stycznia 2021
  • 9 stycznia 2021
  • wyświetleń: 4383

Maszt z flagą dla Bestwiny i Jaworza, ale nie dla Czechowic-Dziedzic

Poznaliśmy wyniki głosowania w projekcie "Pod biało-czerwoną", które trwało do 31 grudnia. Nowy maszt z flagą Polski trafi m.in. do Bestwiny i Jaworza. Zabraknie go w Czechowicach-Dziedzicach - nasze miasto nie zdobyło odpowiedniej liczby wymaganych głosów.

Flaga Polska, kościół świętej Barbary
Maszt z flagą dla Bestwiny i Jaworza, ale nie dla Czechowic-Dziedzic · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Projekt "Pod biało-czerwoną" zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

- Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

- "Pod biało-czerwoną" to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn - dodaje KPRM.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Znamy wyniki głosowania, które trwało do 31 grudnia. W powiecie bielskim maszt z flagą Polski stanie w Bestwinie, Jaworzu, Kozach, Porąbce, Wilamowicach i Wilkowicach - wszystkie te miejscowości potrzebowały 100 głosów. Maszt nie stanie w Czechowicach-Dziedzicach, które zdobyły 136 głosów - potrzebowały one 500 głosów.

mp / czecho.pl

źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.