czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2334

Klub HDK PCK podsumował akcje krwiodawstwa z 2020 roku

W sumie 195 litrów krwi zebrano podczas akcji krwiodawstwa, które odbyły się w 2020 roku w gminie Czechowice-Dziedzice. Podsumowały je kluby Honorowych Dawców Krwi PCK przy czechowickim Urzędzie Miejskim oraz zakładzie ZF TRW.

Reklama

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 08.10.2020
Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 08.10.2020 · fot. Lucjan Martyniak


W 2020 roku odbyło się 16 akcji oddawania krwi. Miały one miejsce przy Urzędzie Miejskim na Placu Jana Pawła II, w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych - łącznie z Zespołem Szkół "SILESIA" - oraz pod kościołami: w Miliardowicach, w Zabrzegu, Bronowie, przy kościele pw. św. Barbary oraz pw. Wspomożenia Wiernych. Zebrano 195 litrów krwi, zarejestrowanych do udziału w ww. akcjach było 490 krwiodawców, a oddało krew 433.

Oprócz organizowania akcji poboru krwi Kluby HDK PCK angażowały się w przeprowadzenie kwest na rzecz potrzebujących oraz w zbiórki żywności dla seniorów. Zebrane kwoty i żywność przekazano do PCK w Bielsku-Białej.

Szeregi honorowych dawców krwi zasiliło 20 nowych członków, w tym 12 kobiet. Składki na rzecz PCK za rok 2020 rok opłaciło 60 członków HDK PCK, reszta to wolontariusze (66).

- Pandemia koronawirusa pokrzyżowała w ubiegłym roku szyki wszystkim, w tym i krwiodawcom, rządowe obostrzenia nie pozwoliły na zorganizowanie, jak to miało miejsce co roku, Akademii dla krwiodawców, jednakże zarząd zakupił drobne upominki oraz kalendarze, które następnie rozdano członkom obu klubów - podsumowują Edward Hałas oraz Lucjan Martyniak.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.