Wiadomości

  • 4 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1264

Drzwi zewnętrzne do domu: nakładkowe czy wsadowe

Materiał partnera:

Drzwi wejściowe to jeden z ważniejszych elementów każdego domu czy mieszkania. To dzięki nim możemy się czuć w naszych czterech ścianach naprawdę bezpiecznie i komfortowo. Jesienią i zimą chronią wnętrze budynku przed nadmiernymi stratami ciepła, wiosną i latem natomiast ograniczają zbyt mocne nagrzewanie się wnętrza budynku. Warto więc poświęcić trochę czasu na poszukiwania i wybrać odpowiednie drzwi zewnętrzne do domu. Nas początek proponujemy sprawdzenie czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne nakładkowe, a czym drzwi wsadowe i wybór rozwiązania odpowiedniego dla siebie!

Drzwi zewnętrzne nakładkoweDrzwi wejściowe nakładkowe to drzwi wyróżniające się niesamowitą elegancją. Zachwycają swoją funkcjonalnością i dodają elewacji domu wyjątkowego, luksusowego wyglądu. Wszystko dzięki nowoczesnemu designowi, który dzięki obustronnie nakładkowej budowie sprawia, że drzwi zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej stanowią jednolitą całość. Konstrukcję nośną stanowi w tym przypadku ościeżnica wraz ze skrzydłem, zaprojektowanym tak, aby można było zainstalować na nim panele nakładkowe. Tego rodzaju drzwi zewnętrzne najlepiej sprawdzą się w nowoczesnej architekturze. W doskonały sposób podkreślą klasyczną, jak i nowoczesną elewację. Do wyboru mamy zarówno prestiżowe drzwi aluminiowe, klasyczne drzwi nakładkowe drewniane, jak i bardzo funkcjonalne, wykonane z materiału PVC. Rozwiązanie to łączy w sobie modny design z wieloma funkcjonalnościami. Mowa między innymi o wysokich parametrach termoizolacyjnych, które dzięki ograniczeniu strat ciepła gwarantują widoczną oszczędność energii. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom antywłamaniowym, podnoszą bezpieczeństwo domu i komfort życia mieszkańców. Wyposażając drzwi w zasuwnicę automatyczną możemy zastosować w nich także najróżniejsze rozwiązania, takie jak czytnik linii papilarnych czy otwieranie klawiaturą na kod, a także zdalne sterowanie smartfonem. Drzwi zewnętrzne nakładkowe będą więc idealną opcją dla wszystkich pasjonatów nowinek technologicznych.

Wsadowe drzwi wejścioweDrugim, dość popularnym i chętnie wybieranym rozwiązaniem są drzwi wejściowe wsadowe, wykonane z PVC. Wyróżnia je estetyczny, klasyczny wygląd, łączący w sobie tradycję i ponadczasowość oraz wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Drzwi wsadowe cechuje izolacyjność termiczna i akustyczna na dobrym poziomie oraz skuteczne rozwiązania antywłamaniowe. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup okien wykonanych z pvc to ogromną zaletą jest również możliwość dopasowania kolorystyki drzwi do wybranych ram okiennych, dzięki czemu wygląd stolarki w elewacji domu będzie stanowił spójną całość. Wszystko dzięki bardzo szerokiej palecie kolorów, a także bogatemu wyborowi oklein. Co równie ważne, drzwi zewnętrzne wsadowe są bardzo wytrzymałe i nie wymagają od nas specjalnej pielęgnacji. Tego rodzaju drzwi wybierane są najczęściej przez klientów, którzy cenią sobie wygodę i funkcjonalność.

Oba rodzaje drzwi zewnętrznych to rozwiązania wysokiej jakości, które sprawdzą się w przypadku większości domów jednorodzinnych. Wysokie parametry izolacyjności oraz dźwiękoszczelności sprawiają, że bez względu na to czy jako drzwi zewnętrzne wybierzemy decydując się na drzwi nakładkowe czy drzwi wsadowe - każde z tych rozwiązań sprawdzi się w domu doskonale. Wybierając swoje wymarzone drzwi wejściowe warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego zostały wykonane i jego funkcjonalność ale także dopasowaną do projektu kolorystykę i formę. Na szczęście wybór modeli oferowanych przez producentów drzwi jest aktualnie bardzo bogaty i znaleźć można wśród nich propozycję nawet dla najbardziej wymagających.