Wiadomości

  • 5 stycznia 2021
  • 6 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2042

6 stycznia jakość powietrza w naszym regionie będzie zła

Za nami:

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o ogłoszeniu II poziomu ostrzeżenia o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10.

Na podstawie prognozy jakości powietrza na stacjach monitoringu na poniższych obszarach ze względu na pył zawieszony PM10, jakość powietrza szczególnie w godzinach wieczornych, nocnych i porannych będzie zła. Prognozowane przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje miasto Bielsko-Biała oraz powiaty: pszczyński, żywiecki, bielski.

- Warunki metrologiczne utrudniają rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego - czytamy w powiadomieniu.

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech.

Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej.

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj