czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2781

W Starej Kablowni trwa zbiórka nakrętek dla Filipka chorego na SMA

W centrum handlowym Stara Kablowania trwa zbiórka nakrętek, z których dochód będzie przeznaczony na leczenie Filipka Cholewy, chorego na SMA. Kosz na nakrętki znajduje się przed wejściem do supermarketu Tesco.

Reklama

filip cholewa
Trwa Starej Kablowni trwa zbiórka nakrętek dla Filipka chorego na SMA · fot. pless.pl


- Bohaterowie małego Maciusia wraz z Wami kochani Klienci dokonali prawie niemożliwego - udało się zebrać pieniądze na leczenie!! Teraz walczą dla kolejnego chorego dziecka, dla Filipka. Więc jeśli macie jeszcze nakrętki (lub nadal zbieracie) to przy okazji zakupów choćby w Tesco - wrzućcie je do naszego kosza. Już udowodniliście jacy jesteście wspaniali - teraz walczymy dalej! - informuje CH Stara Kablownia.

Trwa Starej Kablowni trwa zbiórka nakrętek dla Filipka chorego na SMA
Trwa Starej Kablowni trwa zbiórka nakrętek dla Filipka chorego na SMA · fot. CH Stara Kablownia


Filip Cholewa urodził się 11 lipca 2020 roku. Wspólnie z rodzicami - Weroniką i Adamem mieszka w gminie Pszczyna. W trzecim miesiącu życia zdiagnozowano u niego rdzeniowy zanik mięśni. SMA to choroba genetyczna, która powoduje osłabienie mięśni - od tych odpowiedzialnych za poruszanie rozpoczynając, na tych, które pilnują oddychania i bicia serca kończąc.

Trwa Starej Kablowni trwa zbiórka nakrętek dla Filipka chorego na SMA
Trwa Starej Kablowni trwa zbiórka nakrętek dla Filipka chorego na SMA


Maluszek jest rehabilitowany, rozpoczął także leczenie refundowanym w Polsce lekiem, który trzeba przyjmować bolesnymi zastrzykami w kręgosłup. To jednak nie działa na przyczynę, jaką jest brak odpowiedniej kopii genu, a na skutki. Od pewnego czasu w naszym kraju dostępna jest nowatorska terapia genowa nazywana najdroższym lekiem świata. Jej koszt to ponad 9,5 mln zł.

Zbiórka na terapię genową dla Filipka, prowadzona jest na portalu Siepomaga.

BM, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.