czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2021
  • wyświetleń: 4241

Trwa budowa lewoskrętu na drodze krajowej nr 1

Na DK-1, w rejonie nowych hal, trwa budowa lewoskrętu w ulicę Cichą. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które, wg informacji uzyskanych przez portal czecho.pl, mogą potrwać do końca marca.

Trwa budowa lewoskrętu na drodze krajowej nr 1
Trwa budowa lewoskrętu na drodze krajowej nr 1 · fot. Eurovia


O stanie prac przy budowie lewoskrętu poinformowała firma Eurovia, wykonawca inwestycji. - Jednym z większych zadań realizowanych aktualnie dla sektora prywatnego jest przebudowa skrzyżowania w Czechowicach-Dziedzicach, w ramach której wybudujemy nowe skrzyżowanie na odcinku drogi krajowej nr 1 - informuje spółka.

- Zakres obejmuje ponadto poszerzenie i przebudowę odcinka DK1, a także budowę pasów dla lewoskrętu, co z kolei wymusza konieczność zmiany geometrii jezdni wschodniej. Na całym odcinku DK-1 został wybudowany nowy kolektor deszczowy wraz z systemem urządzeń podczyszczających - dodaje wykonawca inwestycji.

Jak udało nam się dowiedzieć w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca otrzymał pozwolenie na prowadzenie robót do końca marca. To właśnie do tego czasu kierowcy podróżujący krajową jedynką mogą spodziewać się utrudnień w rejonie inwestycji.

mp / czecho.pl
źródło: materiały prasowe, GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.