Wiadomości

  • 9 stycznia 2021
  • wyświetleń: 6117

Czechowickie przedszkolaki wśród wyróżnionych w konkursie

Prawie 220 prac wpłynęło na I Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jem zdrowo i kolorowo", zorganizowany przez wydział zdrowia Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Rysowały, malowały, wycinały i wyklejały dzieci z 28 przedszkoli powiatu bielskiego.

Czechowiccy przedszkolacy wyróżnieni w konkursie powiatowym
Czechowickie przedszkolaki wśród wyróżnionych w konkursie · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Konkurs, poświęcony zdrowemu odżywianiu i zachęcający maluchy do jedzenia warzyw, owoców i innych produktów bogatych w składniki odżywcze adresowany był do 5- i 6-latków. Komisja konkursowa przyznała 3 pierwsze miejsca oraz 10 wyróżnień.

Laureatami zostali: I miejsce Lena Brombosz z Przedszkola Publicznego w Zespole Szkół w Wilamowicach, II miejsce Alicja Strokosz z Publicznego Przedszkola Samorządowego nr 1 w Jaworzu, III miejsce Maksymilian Mróz z ZSP w Bestwinie. Wyróżniono: Rozalię Sołtys z Publicznego Przedszkola nr 1 w Jaworzu, Karolinę Chrapek z Publicznego Przedszkola w Świętoszówce, Nikolę Bura, Michała Sporysza, Nikolę Pająk, Sonię Oziminę, Karolinę Zarembę z ZSP w Bestwinie, Zuzannę Sarnę z Katolickiego Przedszkola w Czechowicach - Dziedzicach, Jakuba Danielczyka z ZSP w Janowicach i Alicję Szadurską z Przedszkola Publicznego nr 10 w Czechowicach - Dziedzicach. Redakcja biuletynu "Mój Powiat" przyznała dodatkowe dwa wyróżnienia: dla Tymoteusza Sromka z Publicznego Przedszkola Bajka w Buczkowicach i dla Igora Ruśniaka z ZSP w Bestwinie.

Każde przedszkole biorące udział w konkursie otrzymało nagrodę specjalną w postaci gry edukacyjnej "Wiesz co jesz". Trzy przedszkola: ZSP w Bestwinie, ZSP w Janowicach i ZSP w Hecznarowicach, które nadesłały największą ilość prac, wyróżniono upominkiem w postaci termometru elektronicznego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominek w postaci puzzli oraz dyplom.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.