czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2021
  • wyświetleń: 11165

Dyrektor generalny Bumechu mówi o szczegółowych planach ws. Silesii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

- Z jednej strony mamy pomysły, jak rentownie prowadzić wydobycie w tej kopalni, a z drugiej - zlecenia od Silesii dla spółek grupy Bumech zapewnią kompensowanie zmniejszającego się strumienia zamówień z innych kopalń - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Marcin Sutkowski, dyrektor generalny Bumech SA - firmy, która przejmuje PG Silesia.

Reklama

Kopalnia PG Silesia, staw Kopalniok
Staw Kopalniok i kopalnia Silesia · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Mamy ambicję, aby kupowana przez nas kopalnia Silesia była jedną z najpóźniej zamykanych w Polsce. Chcemy, aby wysoka jakość węgla, efektywność wydobycia i bezpieczeństwo pracy, spowodowały, że wydobycie węgla w tej kopalni będzie opłacalne przez cały okres planowanej transformacji polskiego górnictwa. Postaramy się też sukcesywnie rozszerzać naszą działalność w branżach innych niż górnictwo węgla kamiennego - powiedział Marcin Sutkowski w rozmowie z portalem WNP.PL.

- Zakładamy, że Bumech będzie kontynuował funkcjonowanie w górnictwie węgla kamiennego przez co najmniej 10 lat. W celu umocnienia pozycji firmy w branży, podjęliśmy wielkie wyzwanie, jakim jest zakup kopalni węgla kamiennego Silesia w Czechowicach-Dziedzicach - dodał Sutkowski.

- To nasza strategia na swoistą "ucieczkę do przodu", gdyż - z jednej strony - mamy pomysły, jak rentownie prowadzić wydobycie w tej kopalni, a z drugiej - zlecenia od Silesii dla spółek grupy Bumech zapewnią kompensowanie zmniejszającego się strumienia zamówień z innych kopalń - podkreślił dyrektor generalny Bumechu.

Kopalnia PG Silesia, staw Kopalniok
Staw Kopalniok i kopalnia Silesia · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Z wykorzystaniem aktywów kopalni Silesia podejmiemy produkcję energii elektrycznej i cieplnej. Będziemy mocniej wchodzić w usługi dla górnictwa surowców nieenergetycznych. Mamy już spore doświadczenia w tej mierze, które zdobywamy w Czarnogórze, gdzie od blisko 5 lat prowadzimy eksploatację kopalni boksytów - stwierdził Sutkowski.

A co z zatrudnieniem w kopalni Silesia? - Na pewno nie będziemy zmniejszać zatrudnienia. Według nas poziom zatrudnienia w kopalni Silesia jest prawidłowy. Natomiast przewidujemy pewne korekty w zakresie struktury organizacyjnej firmy. Uczestniczymy już w życiu kopalni Silesia, jesteśmy tam regularnie i przygotowujemy oraz uszczegółowiamy nasze plany - podkreśla przedstawiciel firmy.

Pełną rozmowę portalu "Wirtualny Nowy Przemysł" z Marcinem Sutkowskim, dyrektorem generalnym spółki Bumech, dotyczącą przejęcia PG Silesia przez katowicką spółkę, można przeczytać tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: wnp.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj