Wiadomości

  • 12 stycznia 2021
  • wyświetleń: 7164

Domowy w-f receptą na spędzenie czasu podczas ferii

Przed nami drugi tydzień zimowych ferii, a większość atrakcji z powodu pandemii COVID-19 jest zamknięta. To jedna z propozycji na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Na kanale "Fajny Ruch" w Internecie znajdziecie filmiki z propozycjami ćwiczeń przygotowanych przez nauczyciela z Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach. Jak mówi Mariusz Maławy do ich wykonania spokojnie można zaangażować całą rodzinę.

Ćwiczenia czechowickiego nauczyciela trafiły do "Dzień Dobry TVN"
Domowy w-f receptą na spędzenie czasu w domu podczas ferii · fot. Mariusz Maławy


Z jego zdalnych lekcji wychowania-fizycznego korzystają uczniowie i nauczyciele z całej Polski. Widać to po komentarzach pod filmikami. Udziału większej ilości osób wymagają np. sprawdziany, które nauczyciel zaproponował aby wystawić młodzieży ocenę. - To propozycja z kredkami lub ołówkami, która przypomina grę w skoble. Kolejna gra wymaga sprawności stóp. Dobra zabawa gwarantowana, z relacji rodziców wynika że potem były nawet konkursy rodzinne - mówi Mariusz Maławy.Przed feriami filmiki na kanale "Fajny Ruch" miały milion minut wyświetleń! - Wynik jest tym bardziej satysfakcjonujący, że mam już swoje lata i trochę nadwagi. Nie można mnie więc porównywać z instruktorami fitness - mówi nauczyciel, który stawia na pomysłowość. Wprowadza do zajęć nietypowe przedmioty: buty, ręcznik, kubek, czy pluszaka i wymyśla nowe zabawy ruchowe. Każda lekcja kończy się propozycją zabawy.

200 tysięcy wyświetleń. Ćwiczenia nauczyciela hitem w sieci
200 tysięcy wyświetleń. Ćwiczenia nauczyciela hitem w sieci · fot. Powiat Bielski


Kanał Fajny Ruch ma już 40 odcinków propozycji ćwiczeń w domu. Jesienne filmiki były realizowane ze szkoły podstawowej, w której także pracuje pedagog z Ćwiklic. Wszystko zaczęło się wiosną, kiedy pandemia koronawirusa zamknęła nas w domach. Mariusz Maławy zaczął nagrywać lekcje we własnym salonie i umieszczać je w Internecie. Zaangażował do tego całą rodzinę - w ćwiczeniach brały udział dzieci, a "operatorem" była żona. Jego propozycje zaczęły pojawiać się nawet w śniadaniowym programie telewizji TVN.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj