czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 stycznia 2021
  • 17 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3627

Piotr Beczała i Tango milonga na płycie "95 lat Polskiego Radia"

Polskie Radio zwieńczyło swój jubileuszowy rok wydaniem dwupłytowego albumu z szesnastoma piosenkami wybranymi przez słuchaczy w specjalnym plebiscycie. Nominowanych było 95 utworów, które zaproponowali dziennikarze rozgłośni. Jednym z wykonawców, którego usłyszymy na płycie, jest światowej sławy tenor z Czechowic-Dziedzic - Piotr Beczała.

ReklamaNa album "95 lat Polskiego Radia" składają się utwory w oryginalnych wykonaniach i nowe wersje znanych evergreenów. Jeden z nich - przedwojenny szlagier "Tango milonga" zaśpiewał Beczała. Towarzyszy mu jazzowe trio i orkiestra smyczkowa. Jak przyznał Krzysztof Herdzin w wywiadzie dla Polskiego Radia, nagrania w studiu wymagały od tenora zupełnie innej techniki śpiewu niż na operowej scenie i były dla niego wyzwaniem.

Na dwóch płytach kompaktowych pod wspólnym tytułem "95 lat Polskiego Radia" znalazły się łącznie 32 piosenki. Płyta pierwsza to interpretacje 16 kompozycji, które nagrali: Kuba Badach, Piotr Beczała, Monika Borzym, Piotr Cugowski, Igor Herbut, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kayah, Gaba Kulka, Dorota Miśkiewicz, Kasia Moś, Wojciech Myrczek, Renata Przemyk, Natalia Sikora, Mietek Szcześniak, Grzegorz Turnau, Igor Walaszek i Aga Zaryan.

Album drugi to unowocześnione brzmieniowo wersje evergreenów polskiej muzyki - kompozycji w wykonaniu: Mieczysława Fogga, Maryli Rodowicz, Breakoutu, Budki Suflera, Czesława Niemena, Maanamu, Krzysztofa Zalewskiego, Obywatela GC, Ireny Santor, Reny Rolskiej, Sławy Przybylskiej, Eugeniusza Bodo, Kabaretu Starszych Panów, Ewy Demarczyk, Edyty Bartosiewicz i Zbigniewa Wodeckiego.

Przeboje sprzed lat zaaranżowali na nowo Adam Sztaba i Krzysztof Herdzin. Artystów wsparli Orkiestra Polskiego Radia oraz Chór Polskiego Radia.

Komentarz Krzysztofa Herdzina na temat wykonania Piotra Beczały:

Zwiastun płyty:ar / czecho.pl

źródło: Polskie Radio

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.