czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2021
  • 20 stycznia 2021
  • wyświetleń: 9050

Katowicki Bumech ze zgodą UOKiK na przejęcie kontroli nad PG Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Bumech kontroli nad Przedsiębiorstwem Górniczym "Silesia" z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach. Decyzja w całości uwzględnia żądanie spółki - informuje portal wnp.pl.

Reklama

Pg silesia, kopalnia, brama, wjazd, logo
Katowicki Bumech ze zgodą UOKiK na przejęcie kontroli nad PG Silesia · fot. mp / czecho.pl


Jak zauważa portal Wirtualny Nowy Przemysł, zgoda UOKiK na przejecie przez katowicki Bumech kopalni Silesia jest jedną z kluczowych dla pomyślnego sfinalizowania transakcji. Co ważne, urząd nie postawił żadnych warunków Bumechowi, co oznacza, że nie widzi żadnych zagrożeń związanych z przejęciem Silesii. Brak warunków oznacza także, że sam proces będzie szybszy.

Ponadto, jak zauważa portal nettg.pl, uzgodniono, że kupujący w trybie cesji przejmie wszystkie wierzytelności wynikające z umów pożyczek. Bumech zagwarantuje też - do kwoty 150 mln zł - prawidłową realizację przez Silesię dotychczas zawartych umów sprzedaży węgla na rzecz podmiotów powiązanych ze sprzedającymi i części zobowiązań wobec nich, wynikających z rozliczeń sprzedaży węgla. Gwarancja taka będzie obowiązywać do końca 2023 roku.

czechowicedziedzice,czechowice,kopalnia,pgsilesia,fotodnia,instagram
Katowicki Bumech ze zgodą UOKiK na przejęcie kontroli nad PG Silesia


W połowie grudnia 2020 roku Bumech podał, że zawarł z Energetický a Průmyslový Holding (EPH) i Braindour Development Limited (BDL) przedwstępną umowę zakupu 99,975% udziałów w kapitale zakładowym Przedsiębiorstwa Górniczego "Silesia" oraz 100% udziałów w kapitale zakładowym w spółce Mining Services and Engineering. Łączna wartość transakcji to 20,03 mln zł. Więcej o tej transakcji pisaliśmy tutaj.

Spółka Przedsiębiorstwo Górnicze "Silesia" sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie wydobywania węgla kamiennego i jego sprzedaży, w zakresie wydobywania metanu oraz (jako produkt uboczny) i sprzedaży kamienia do celów budowlanych.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 roku.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

mp / czecho.pl

źródło: nettg.pl, wnp.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.