Wiadomości

  • 15 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3532

Za kradzież gier komputerowych i włamanie grozi mu 10 lat więzienia

Śledczy z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali 30-latka podejrzewanego o kradzież z włamaniem do punktu wypożyczalni gier w jednej z galerii handlowych. Mieszkaniec powiatu bielskiego skradł towar warty blisko 750 złotych. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

policja, wydział kryminalny, policjant, mundur, kryminalni
Za kradzież gier komputerowych i włamanie grozi mu 10 lat więzienia · fot. KMP Bielsko-Biała


Do kradzieży doszło na terenie czechowickiej galerii handlowej we wtorek. Właściciel wypożyczalni gier komputerowych zawiadomił, że ktoś włamał się na teren saloniku i skradł gry wartości blisko 750 złotych, a następnie zbiegł. Na miejscu policyjny technik kryminalistyki zabezpieczył ślady przestępstwa, a śledczy z czechowickiego wydziału kryminalnego rozpoczęli poszukiwania włamywacza.

Niespełna dobę zajęło stróżom prawa wytypowanie sprawcy. - Według informacji, jakie udało się im zdobyć miał nim być 30-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, zamieszkujący w jednym z hoteli w Czechowicach-Dziedzicach. Mężczyzny jednak nie było w miejscu zamieszkania kiedy zapukali do niego stróże prawa ponieważ... poszedł na komisariat. Policjanci zatrzymali zaskoczonego włamywacza już kilkadziesiąt minut później, kiedy zgłosił do komisariatu na dozór, którym był objęty w związku z wcześniejszymi problemami z prawem - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy potwierdził podejrzenia śledczych, którzy postanowili przedstawić mieszkańcowi powiatu zarzut. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 30-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.