Wiadomości

 • 15 stycznia 2021
 • 16 stycznia 2021
 • wyświetleń: 3511

IMGW przewiduje duże mrozy w województwie śląskim

Za nami:

Według prognoz synoptyków IMGW najbliższy weekend 15-17 stycznia może naznaczyć się dużymi mrozami w województwie śląskim. Tradycyjnie najzimniej ma być w górnych partiach Beskidów, gdzie oprócz mrozu wynoszącego nawet -17 stopni Celsjusza mogą wystąpić silne opady śniegu.

Mróz, termometr, zima
IMGW przewiduje duże mrozy w województwie śląskim · fot. mp / czecho.pl


Prognoza pogody na piątek, 15 stycznia, dla województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego


Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu. Miejscami większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od -5°C na wschodzie do 0°C, w obszarach podgórskich od -8°C na wschodzie do -2°C na zachodzie . Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów i w Beskidach (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura od -12°C do -9°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 55 km/h, północno-zachodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

 • Katowice - -3°C
 • Częstochowa - -4°C
 • Bielsko-Biała - -6°C


Prognoza pogody na sobotę, 16 stycznia, dla województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego


Zachmurzenie duże z opadami śniegu, zwłaszcza na wschodzie i południu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 6 cm, a w Beskidzie Śląskim i Żywieckim o 8 cm. Temperatura maksymalna od -6°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -9°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim wiatr w porywach do 75 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -14°C do 12°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, północno-zachodni. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

 • Katowice - -4°C
 • Częstochowa - -4°C
 • Bielsko-Biała - -5°C


Prognoza pogody na niedzielę, 17 stycznia, dla województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego


Zachmurzenie na zachodzie regionu na przeważającym obszarze na ogół umiarkowane, na wschodzie duże z opadami śniegu, w ciągu dnia postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia i zanik opadów. W Sudetach opady śniegu. Temperatura maksymalna od -12°C do na wschodzie do -5°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W Sudetach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, północny skręcający na wschodni; miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

 • Katowice - -10°C
 • Częstochowa - -11°C
 • Bielsko-Biała - -11°C


W związku z prognozami na najbliższy weekend warto przypomnieć apel Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, która zaapelowała do mieszkańców regionu, aby zwracać uwagę na osoby, które ze względu na mroźną pogodę znalazły się w trudnej sytuacji. O apelu pisaliśmy tutaj.

O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997 lub 112. Na terenie gminy Czechowice-Dziedzice można także powiadomić straż miejską pod numerem alarmowym 986. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.