Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2007
  • wyświetleń: 644

Wystawa fotografii w Galerii Ex Libris

W piątek 3 sierpnia w Galerii Ex Libris przy ul. Węglowej 56 (MBP Filia nr 10), odbył się wernisaż prac fotograficznych – pokłosia warsztatów fotograficznych prowadzonych dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic przez artystę fotografa Mieczysława Wielomskiego.

Na wystawie można podziwiać fotografie 18 młodych artystów. To blisko 100 zdjęć, w większości krajobrazów. Wystawę otworzył sam mistrz Mieczysław Wielomski.

- Gdy wybierałem prace na wernisaż poczułem ukłucie w sercu, nie spodziewałem się, że prace będą tak dobre i na tak wysokim poziomie. Chciałem przekazać młodym osobom widzenie fotograficzne. Ja mogę nauczyć ich techniki, ale prawdą jest, że talent się ma, albo nie. Ci młodzi ludzie go mają. Takiej wystawy nie powstydziłaby się żadna dobra galeria. To dopiero początek drogi ale już widać, że warto było.

Specjalne podziękowania skierowane zostały w stronę władz miasta, które na wernisażu reprezentował zastępca burmistrza Jacek Puchała. - Dzięki przychylności obecnych władz, możemy rozwinąć skrzydła, możemy pracować i pokazać na co nas stać – powiedział fotografik. M. Wielomski podziękował również dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej, za udostępnienie na potrzeby wystawy galerii EX Libris.

Na wystawie można podziwiać niebanalne widzenie świata, przestrzeni, koloru. Można zapatrzeć się w daleki horyzont lub pochylić się nad pięknem szczegółu; kropel deszczu, skrzydeł ważki. Można wejść w mroczne uliczki miasta, by po chwili śledzić lot ptaka na szafirowym niebie. Zapraszamy! Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2007 r.

Organizatorzy warsztatów: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Formacja Fotograficzna Landskapiści, Czechowickie Stowarzyszenie „Kultura” oraz Galeria Ex Libris.

UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.