czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1157

Projekt "NIE-zwykły Rodzic". Rusza rekrutacja zainteresowanych osób

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach informuje rozpoczyna realizację nowego projektu noszącego nazwę "NIE-zwykły Rodzic". Rusza rekrutacja zainteresowanych osób.

Reklama

rodzina, dziecko, dzieci
Projekt "NIE-zwykły Rodzic". Rusza rekrutacja zainteresowanych osób · fot. freeimages.com


Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne dla poddziałania 9.2.5. Rozwój usług społecznych - konkurs.

- Projekt oferuje podniesienie jakości i dostępności usług poradnictwa rodzinnego oraz wsparcia rodziny. Zakłada objęcie rodzin kompleksowym wsparciem specjalistów z zakresu psychologii, pedagogiki, pracy socjalnej, asystentury rodzinnej, a także mediacji rodzinnej. Dzięki temu projektowi wzrośnie dostępność usług socjalnych, z których możliwość korzystania była dotychczas ograniczona (głównie ze względów finansowych rodzin) lub do których w gminie nie było dostępu. Jednym z nowych rozwiązań w zakresie organizacji systemu wspierania rodziny jest włączenie do systemu instytucji rodzin wspierających. pomagają rodzicom lub opiekunom w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności opiekuńczo-wychowawczych, poprzez modelowanie zachowań podczas wspólnie spędzanego czasu z rodziną - informuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Obecnie rozpoczyna się rekrutacja osób zainteresowanych uczestnictwem w projekcie. Szczegółowe informacje uzyskać można osobiście lub telefonicznie w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach - Zespół ds. pracy socjalnej, ul. Mickiewicza 19, tel. 32 215 30 60.

Projekt realizowany będzie do grudnia 2022 roku.

mp / czecho.pl
źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.