Wiadomości

  • 21 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1875

OPS: zapisy do projektu "Nie-zwykłe dziecko" i "Nie-zwykły rodzic"

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach od stycznia 2021 roku rozpoczyna realizację nowych projektów pt. "Nie-zwykłe dziecko" oraz "Nie-zwykły rodzic", które są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

rodzic, dziecko, mama, syn
OPS: zapisy do projektu "Nie-zwykłe dziecko" i "Nie-zwykły rodzic" · fot. pixabay.com


Projekt zakłada rozszerzenie oferty wsparcia i pomocy w Świetlicy "Zatoka" i skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6 - 18 lat. W ramach uczestnictwa w projekcie wychowankowie będą mieli możliwość udziału w specjalistycznych zajęciach terapeutycznych, tj. logopedia, zajęcia integracji sensorycznej, zajęcia gimnastyki korekcyjnej, konsultacje psychologiczne, zooterapia oraz zajęcia profilaktyczne. Poza stacjonarnymi formami pracy planowane jest także zorganizowanie wypoczynku letniego nad morzem dla uczestników projektu.

Obecnie rozpoczyna się rekrutacja osób zainteresowanych uczestnictwem w projekcie. Szczegółowe informacje uzyskać można osobiście lub telefonicznie w Świetlicy "Zatoka" ul.Słowackiego 32a Czechowice-Dziedzice, tel. 32 2152690.

Projekt realizowany będzie do grudnia 2022 roku.

OPS poinformował też, że od stycznia 2021 roku rozpoczyna realizację nowego projektu pt. "NIE-zwykły Rodzic", który oferuje podniesienie jakości i dostępności usług poradnictwa rodzinnego oraz wsparcia rodziny. Zakłada objęcie rodzin kompleksowym wsparciem specjalistów z zakresu psychologii, pedagogiki, pracy socjalnej, asystentury rodzinnej, a także mediacji rodzinnej. Dzięki temu projektowi wzrośnie dostępność usług socjalnych, z których możliwość korzystania była dotychczas ograniczona (głównie ze względów finansowych rodzin) lub do których w gminie nie było dostępu.

Jednym z nowych rozwiązań w zakresie organizacji systemu wspierania rodziny jest włączenie do systemu instytucji rodzin wspierających, które pomagają rodzicom lub opiekunom w kształtowaniu
i rozwijaniu umiejętności opiekuńczo-wychowawczych, poprzez modelowanie zachowań podczas wspólnie spędzanego czasu z rodziną.

Obecnie rozpoczyna się rekrutacja osób zainteresowanych uczestnictwem w projekcie. Szczegółowe informacje uzyskać można osobiście lub telefonicznie w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach - Zespół ds. pracy socjalnej, ul. Mickiewicza 19, tel. 32 215 30 60.

Projekt ten również będzie realizowany do grudnia 2022 roku.

ar, mp / czecho.pl

źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.