czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3575

Płacił kradzioną kartą kilkadziesiąt razy. Wpadła też jego znajoma

Kryminalni z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach wytropili 48-latka, który najpierw skradł kartę płatniczą, a później kilkadziesiąt razy zrobił nią zakupy na łączną sumę ponad 1 tys. 300 złotych. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Ale to nie wszystko. Kiedy policjanci zapukali do jego drzwi, otworzyła im poszukiwana przez sąd 40-letnia znajoma mężczyzny.

Reklama

Na trop 48-latka kryminalni z czechowickiego komisariatu trafili niedługo po tym, kiedy do ich jednostki zgłosiła się 58-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic. Kobieta zgłosiła stróżom prawa, że ktoś wykradł jej kartę płatniczą i zauważyła, że z konta znikają jej pieniądze. Zanim kobieta zdążyła ją zablokować, z jej rachunku zniknęło ponad 1 tys. 300 złotych.

Policjanci wszczęli dochodzenie i dzięki uzyskanej historii transakcji zbliżeniowych dokonanych kradzioną kartą, szybko uzyskali wizerunek sprawcy kradzieży ze sklepowego monitoringu i ustalili jego tożsamość, a także adres pobytu. Niezwłocznie udali się w wytypowane miejsce i zastali w mieszkaniu zaskoczonego 48-latka, który przyznał się do kradzieży karty i płacenia nią za zakupy.

Zaskoczona była także jego 40-letnia znajoma, u której zamieszkiwał, ponieważ po sprawdzeniu jej tożsamości w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwana przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Kobieta została przekazana drugiemu patrolowi, który doprowadził ja do Aresztu Śledczego w Katowicach. 48-latek został zaś doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży karty oraz dokonania nią blisko 30 nieuprawnionych płatności, co jest traktowane jak kradzież z włamaniem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

ar / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.