Wiadomości

  • 22 stycznia 2021
  • wyświetleń: 7004

[ZDJĘCIA] Trzy eko-słupki stanęły w trzech różnych miejscach w mieście

Czechowicka firma 3CARGO nieodpłatnie przekazała Gminie Czechowice-Dziedzice trzy Eko-Słupki sygnalizujące poziom zanieczyszczenia powietrza. Urządzenia zostały dziś zainstalowane i już działają na Skwerze Stulecia, przy Centrum Edukacji Ekologicznej oraz w Parku na Północy.

3 ekosłupki zostały zamontowane w naszym mieście - 22.01.2020 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Ich lokalizację Urząd Miejski w Cechowicach-Dziedzicach zaplanował wspólnie w Firmą w taki sposób, by Eko-Słupki pojawiły się w różnych częściach miasta - od południowej, przez śródmieście, po północną.

- Eko-Słupki - podobnie jak działające już w naszej gminie czujniki systemu Syngeos - mają charakter poglądowy i edukacyjny. Należy pamiętać, że jedyną instytucją upoważnioną do prowadzenia profesjonalnego monitoringu powietrza jest Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. To na podstawie pomiarów z automatycznych stacji inspektoratu ogłaszane są alarmy smogowe i powiadomienia o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego - przypomina burmistrz Marian Błachut.

- Jestem jednak przekonany, że przekazane nam przez Firmę 3CARGO Eko-Słupki będą stanowiły ważny element w budowaniu świadomości ekologicznej mieszkańców, na której bardzo nam zależy - dodaje.

Słupki będą wskazywały poziom zanieczyszczenia powietrza poprzez kolory i przypominały mieszkańcom każdego dnia, że jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy, zależy w głównej mierze od nas samych.

Firma 3CARGO zaplanowała łącznie sfinansowanie lub współfinansowanie około 10 urządzeń EkoSłupek AirSensor i umieścić je w różnych lokalizacjach w naszym regionie. Jeden ze słupków stanął już także przy Śląskim Centrum Edukacji Terapii i Rozwoju w Goczałkowicach-Zdroju (CETiR). To w ramach inicjatywy społecznej "W trosce o zdrowy oddech". Pisaliśmy o niej szerzej w artykule: https://www.czecho.pl/wiadomosci/32069-firma-3cargo-ufunduje-10-ekoslupkow-ktore-stana-w-regionie

ar / czecho.pl

źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj