Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2007
  • wyświetleń: 1718

Za mundurem... długi sznurem?

Decyzje pomysłowego ministra edukacji wprowadzają sporo zamieszania w Czechowicach-Dziedzicach. Najwięcej zmartwień mają rodzice pociech, którym muszą sprezentować szkolne mundurki.

– Najlepiej by było mieć dla dziecka dwa komplety takiego stroju. Jeśli trzeba ubrać dwoje dzieci, to taki wydatek często przewyższa finansowe możliwości rodziców. W szkole podstawowej mojego dziecka – „Siódemce” – mundurki są najdroższe w całej gminie – żali się pragnąca zachować anonimowość czechowiczanka. – Nie wiem, czy mamy najdroższe mundurki, nie sprawdzałam tego – mówi Urszula Grygierczyk, dyrektor SP nr 7. – U nas komplet kosztuje 70 złotych. Składają się na niego granatowa bluza z odpinanymi rękawami (50 zł) z logo szkoły oraz podkoszulka – czerwona dla dziewcząt i granatowa dla chłopców (20 zł), także z logo szkoły. Ubranie jest objęte gwarancją i posiada atest Instytutu Matki i Dziecka – informuje szefowa placówki. Każdą część stroju, nawet i obowiązkowe logo, można zakupić osobno. – Jeśli podkoszulka ma odpowieni kolor, może być kupiona w innym niż szkoła miejscu – zaznacza Urszula Grygierczyk.

– Mimo to mundurek wygląda na dziecku jak worek. Z powodu ceny połowa rodziców go nie zakupiła. W innej ze szkół mundurek produkcji tej samej firmy kosztuje 30 zł. Dlatego jedna z matek niedoszłego pierwszoklasistę „Siódemki” przepisała gdzie indziej – twierdzi matka ucznia szkoły. Urszula Grygierczyk zapewnia, że nie było problemów z zakupem strojów przez rodziców: – Na 364 uczniów 314 ma już mundurek w komplecie. Zresztą decyzję o zakupie takich a nie innych mundurków podjęła Rada Szkoły. – Jednak zakup tak drogich strojów forsował ojciec jednego z uczniów – zamożny lokalny biznesmen – irytuje się rozmówczyni Gazety.

Rodzice, którzy na wysupłanie gotówki nie mogli sobie pozwolić, składali w szkole podania o dofinansowanie.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.