czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 stycznia 2021
  • wyświetleń: 713

Zalety belownicy do kartonu

Materiał partnera:

W firmach, hurtowniach, a przede wszystkim sklepach, do których wiele towarów dostarczanych jest w kartonowych pudełkach pozostaje wiele odpadów kartonowo -papierniczych, a ich ilość rośnie wraz z rozwojem firmy. Tymczasem im więcej odpadów, tym większy koszt utylizacji i konieczność składowania dużej ilości śmieci. Belownice do kartonu mogą pomóc w rozwiązaniu problemu nadmiernej produkcji odpadów kartonowych.

Zalety belownicy do kartonu


W firmach, hurtowniach, a przede wszystkim sklepach, do których wiele towarów dostarczanych jest w kartonowych pudełkach pozostaje wiele odpadów kartonowo -papierniczych, a ich ilość rośnie wraz z rozwojem firmy. Tymczasem im więcej odpadów, tym większy koszt utylizacji i konieczność składowania dużej ilości śmieci. Belownice do kartonu mogą pomóc w rozwiązaniu problemu nadmiernej produkcji odpadów kartonowych.

Belownice do kartonu zrobią porządekGłównym zadaniem belownic do tektury i kartonu jest właśnie zmniejszenie objętości papierniczych odpadów. W firmach, które składują duże ilości kartonowych pudeł, opakowań itp. wydajna belownica jest wręcz niezbędna. Belownice do kartonu mogą mieć konstrukcję prasy pionowej lub poziomej - automatycznej z większym otworem podającym. Belownica pozioma umożliwia regulację długości beli, a także ułatwia prasowanie znacznie większej ilości odpadów. Zmniejszenie objętości odpadów to podstawowa, ale wcale nie jedyna zaleta belownic. Z tej nadrzędnej funkcji urządzeń do zagęszczania odpadów wynikają bowiem także inne korzyści. Jakie?

Belownica, czyli cięcie kosztówBelownice do kartonu mogą przyczynić się do znacznej redukcji wydatków firmy. Dzięki systematycznemu zagęszczaniu kartonu w prasie belującej można szybko pozbyć się nadmiaru odpadów, a ich przechowywanie zajmuje znacznie mniej miejsca. Poza tym zmniejszając objętość kontenerów na odpady można przy rosnących lawinowo cenach wywozu śmieci sporo zaoszczędzić. Karton sprasowany w belownicy zajmuje kilkakrotnie mniej miejsca, dzięki czemu odpady kartonowe mogą być wywożone znacznie rzadziej. Dzięki temu można obniżyć zarówno koszty transportu, jak i koszty związane ze składowaniem odpadów.

Ponadto, gdy odpady są prasowane w belownicy w gotowe do odbioru bele, można negocjować znacznie niższe ceny z firmami zajmującymi się utylizacją odpadów. Poza tym posortowane i sprasowane surowce wtórne mają zdecydowanie wyższą wartość.

Belownica, czyli oszczędność miejscaBelownica do kartonu i tektury znacznie zmniejszy powierzchnię konieczną do przechowywania odpadów. Umożliwia to bardziej efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Z dodatkowego miejsca skorzystają wszystkie firmy i sklepy, w których liczy się każdy centymetr powierzchni magazynowej. Jak wiadomo: zmniejszenie ilości odpadów oznacza również obniżenie kosztów składowania. Sprawna logistyka i zarządzanie przestrzenią to bardzo ważny element w efektywnym funkcjonowaniu firmy - zaoszczędzoną przestrzeń można przeznaczyć m.in.na rozmieszczenie dodatkowego asortymentu lub zapasów magazynowych.

Belownica, czyli cud logistykiOdpady tekturowe wymagają regularnego transportu i korzystania z usług firm zajmujących się utylizacją. Belownica do kartonu poprzez samo zmniejszenie objętości odpadów pozwala zminimalizować ilość niezbędnych kursów, co z kolei usprawnia logistykę firmy. Mniej kursów transportowych to mniej problemów związanych z zaplanowaniem efektywnego harmonogramu wywozu odpadów - godziny szczytu i okresy świąteczne przestaną być uciążliwe. Firma będzie mogła sobie pozwolić na rzadsze opróżnianie kontenerów, a tym samym uniknięcie paraliżu spowodowanego opóźnionym odbiorem odpadów przez firmę zewnętrzną.

Dodatkowo belownicę do kartonu można wyposażyć w monitoring i dzięki modemowi oraz karcie SIM zainstalowanej w urządzeniu mieć dostęp do informacji o aktualnym stanie napełnienia maszyny, liczbie gotowych bel czy nawet potrzebach serwisowych. Wszystko to umożliwia sprawną organizację transportu, gdy ilość odpadów osiągnie określony poziom.

Belownica, czyli bezpieczeństwo pracownikówBelownica do kartonu jest urządzeniem całkowicie bezpiecznym. Urządzenie nie rozpocznie pracy do czasu zamknięcia drzwi, co eliminuje ryzyko przypadkowego uruchomienia maszyny, a systemy bezpieczeństwa wykrywają każdą awarię i zatrzymują urządzenie w przypadku usterki wymagającej serwisu.

Większość zaawansowanych belownic, choćby te z oferty firmy Stalmark to urządzenia szczelne i pozbawione wystających elementów. Posiadają mocną blokadę wrzeciona, która zapewnia kontrolę otwierania drzwi. Do wyjęcia beli sprasowanego kartonu nie potrzeba wielkiej siły. Obsługa belownicy jest więc całkowicie bezpieczna i kontrolowana. Dodatkowo belownice Stalmarku charakteryzują się wyjątkową cichą pracą, dzięki czemu pracownicy nie są narażeni na wysoki poziom hałasu.

Belownica, czyli wygoda i oszczędność czasuBelownica do kartonu to łatwy i szybki sposób na kilkukrotne zmniejszenie objętości odpadów. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta, dzięki czemu - po krótkim przeszkoleniu pracownicy będą mogli bez problemu samodzielnie i bez nadzoru prasować odpady. Prosty panel sterowania ma tylko kilka, a najczęściej jedynie dwa przyciski. Ponadto maszyna sugeruje następny krok za pomocą podświetlenia, a wskaźnik informuje, kiedy bela jest gotowa do związania.

Belownice do tektury i kartonu o niskim profilu można ustawić blisko źródła odpadów, dzięki czemu możliwe jest szybkie i komfortowe prasowanie tektury. Czas zaoszczędzony na utylizacji odpadów pozwoli pracownikom skupić się na codziennych obowiązkach.

Bardziej zaawansowane belownice do tektury można nawet zintegrować z linią produkcyjną lub przetwórczą, a wtedy pozostałości poprodukcyjne trafiają bezpośrednio do maszyny. Taka organizacja pracy ogranicza transport wewnętrzny i zwiększa efektywność pracy w firmie.