czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2021
  • 31 stycznia 2021
  • wyświetleń: 7979

Zarzuty dla zboczeńca, który napadł na dziewczynkę w Straconce

Do seksualnego czynu wobec nieletniej dziewczynki doszło w sobotę, 23 stycznia w godzinach wieczornych w bielskiej Straconce. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany. Postawiono mu zarzuty.

Reklama

Ze względu na prośbę rodziny nie podajemy dokładnego wieku pokrzywdzonej, ani też dokładnej lokalizacji miejsca zdarzenia. Do ataku na nieletnią dziewczynkę i późniejszego czynu seksualnego doszło w pobliżu domu dziecka (kilka minut pieszo od Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Złoty Potok). W szamotaninie dziewczynce udało się uciec i dobiec do miejsca zamieszkania. Gdy powiadomiła rodziców o tym co się wydarzyło, na miejsce natychmiast została wezwana policja.

Obława na szeroką skalę- Było zgłoszenie popełnienia przestępstwa. Z uwagi na charakter zdarzenia zostało tam skierowanych pilnie kilka patroli. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. Z uwagi na dobro postępowania nie informuje o szczegółach - powiedział nam w poniedziałek asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

W Straconce pojawiły się liczne patrole policji. Według relacji jednego z taksówkarzy przynajmniej kilkanaście pojazdów. Legitymowani byli wszyscy, którzy w tym czasie poruszali się po ulicach pieszo lub samochodem. Do akcji włączyła się także Straż Miejska.

Jest sprawca? - Jest!Z nieoficjalnych informacji do jakich udało się nam jako pierwszym dotrzeć wynikało, że osoba podejrzana o czyn seksualny wobec nieletniej dziewczynki została zatrzymana. Jeszcze w porannej rozmowie (środa, godzina 8.15) z portalem bielsko.info rzecznik KMP zapytany ponownie o tę sprawę, odsyłał do poniedziałkowego oświadczenia. Policja na tamtą chwilę nie zdradza żadnych oficjalnych szczegółów prowadzonego postępowania.

Oświadczenie KMP w Bielsku-Białej ze środy, z godziny 12.35

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zgłoszenia przestępstwa o charakterze seksualnym, do którego miało dojść 23.01 ok. 20.40 w bielskiej Straconce. W dniu 26.01 ok. godz. 19.10 w Bielsku-Białej policjanci zatrzymali osobę, która może mieć związek z tą sprawa. Prowadzone są czynności dochodzeniowo-śledcze w celu ustalenia dokładnego przebiegu zdarzenia oraz tego czy zatrzymany ma związek z tą sprawa.


Zarzuty dla sprawcy

Podejrzany o ten czyn mężczyzna, to 41-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Postawiono mu zarzut z artykułu Art. 200. §1.

Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Wobec zatrzymanego sąd orzekł dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.